seahub - en to th_TH translation catalogue (1178 entries)

en: A user with this email already exists.
th_TH: มีผู้ใช้ใช้อีเมลล์นี้แล้ว

en: The two passwords didn't match.
th_TH: รหัสผ่านสองค่า ไม่ตรงกัน

en: Name can't be empty
th_TH: ชื่อ ไม่สามารถเว้นว่าง

en: Name is too long (maximum is 255 characters)
th_TH: ชื่อยาวเกินไป (สูงสุดไม่เกิน 255 ตัวอักษร)

en: Description can't be empty
th_TH: คำอธิบาย ไม่สามารถเว้นว่าง

en: Description is too long (maximum is 100 characters)
th_TH: คำอธิบาย ยาวเกินไป (สูงสุดไม่เกิน 100 ตัวอักษร)

en: Name %s is not valid
th_TH: ชื่อ %s ไม่ถูกต้อง

en: Argument missing
th_TH: อากิวเม้นท์สูญหาย

en: Oldname is required
th_TH: ต้องการชื่อเก่า

en: It's too long.
th_TH: มันยาวเกินไป

en: It's required.
th_TH: มันจำเป็น

en: Name "%s" is not valid
th_TH: ชื่อ "%s" ไม่ถูกต้อง

en: Repo id is required
th_TH: หมายเลข Repo จำเป็น

en: Username is required
th_TH: ชื่อผู้ใช้จำเป็น

en: Password can't be empty
th_TH: รหัสผ่าน ไม่สามารถเว้นว่าง

en: Bad url format
th_TH: รูปแบบ url ผิด

en: Wrong password
th_TH: รหัสผ่านผิด

en: Decrypt library error
th_TH: ผิดพลาดถอดรหัสคลังแฟ้มข้อมูล

en: Email is required
th_TH: อีเมลล์จำเป็น

en: Library name is required
th_TH: ชื่อคลังแฟ้มข้อมูลจำเป็น

en: Library description is required
th_TH: คำอธิบายคลังแฟ้มข้อมูลจำเป็น

en: Please enter a number
th_TH: โปรดกรอกตัวเลข

en: català
th_TH: คาตาลัน

en: Deutsch
th_TH: ดอยช์

en: English
th_TH: อังกฤษ

en: Español
th_TH: เอสปันญ่อล

en: Argentinian Spanish
th_TH: อาเจนไตน์สแปนิช

en: Mexican Spanish
th_TH: เมกซิกันสแปนิช

en: français
th_TH: ฝรั่งเศษ

en: עברית
th_TH: ฮิบบรู

en: Magyar
th_TH: ฮังการี

en: Íslenska
th_TH: ไอซ์แลนด์

en: Italiano
th_TH: อิตาลีโน

en: 한국어
th_TH: เกาหลี

en: Latvian
th_TH: แลตเวีย

en: Nederlands
th_TH: เนเธอแลนด์

en: Polski
th_TH: โพลสกี้

en: Portuguese, Brazil
th_TH: โปรตุกีส, บราซิล

en: Русский
th_TH: รัสเซีย

en: Slovak
th_TH: สโลวัค

en: Slovenian
th_TH: สโลวาเนีย

en: Svenska
th_TH: สเวนก้า

en: Thai
th_TH: ไทย

en: українська мова
th_TH: ยูเครน

en: 简体中文
th_TH: จีนตัวย่อ

en: 繁體中文
th_TH: จีนตัวเต็ม

en: File Collaboration Team Organization
th_TH: องค์การร่วมกันทำงานบนแฟ้มเอกสาร

en: Discussion
th_TH: อภิปราย

en: File
th_TH: แฟ้มข้อมูล

en: Directory icon
th_TH: ไอคอนไดเร็กทอรี่

en: %(amount)s replies
th_TH: ตอบกลับ %(amount)s รายการ

en: No discussions.
th_TH: ไม่มีการอภิปราย

en: Loading...
th_TH: กำลังโหลด...

en: Failed. Please check the network.
th_TH: ผิดพลาด. โปรดตรวจสอบเครือข่าย

en: Added %(file)s
th_TH: เพิ่มแล้ว %(file)s

en: Deleted %(file)s
th_TH: ลบแล้ว %(file)s

en: Renamed or Moved %(file)s
th_TH: เปลี่ยนชื่อหรือย้ายแล้ว %(file)s

en: Modified %(file)s
th_TH: แก้ไขแล้ว %(file)s

en: No activity now or the function is not supported.
th_TH: ไม่มีกิจกรรมตอนนี้ หรือไม่สนับสนุนฟังก์ชั่น

en: Created library
th_TH: สร้างคลังแฟ้มข้อมูลแล้ว

en: Deleted library %(library_name)s
th_TH: ลบคลังแฟ้มข้อมูลแล้ว %(library_name)s

en: Please check the network.
th_TH: โปรดตรวจสอบเครือข่าย

en: New Replies
th_TH: ตอบกลับใหม่

en: Messages
th_TH: ข้อความ

en: Messages with %(name)s
th_TH: ข้อความกับ %(name)s

en: No messages.
th_TH: ไม่มีข้อความ

en: Personal info
th_TH: ข้อมูลผู้ใช้

en: Permissions
th_TH: รับอนุญาต

en: Important dates
th_TH: วันที่นำเข้า

en: Groups
th_TH: กลุ่ม

en: Password changed successfully.
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่านสำเร็จ

en: Change password: %s
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่าน: %s

en: Please log in.
th_TH: โปรดเข้าสู่ระบบ

en: Username
th_TH: รหัสผู้ใช้

en: Password
th_TH: รหัสผ่าน

en: Enter a valid email address.
th_TH: กรอกที่อยู่อีเมลล์ให้ถูกต้อง

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
th_TH: โปรดกรอกรหัสผู้ใช้และรหัสผ่านที่ถูกต้อง โดยทั้งสองค่าเป็นพิจารณาแบบตัวพิมพ์ใหญ่เล็กแตกต่างกัน

en: This account is inactive.
th_TH: บัญชีผู้ใช้นี้ยังไม่เปิดใช้งาน

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
th_TH: เว็บเบราว์เซอร์ของคุณไม่เปิดการใช้งานคุ๊กกี้ ซึ่งคุ๊กกี้จำเป็นต่อการเข้าสู่ระบบ

en: E-mail
th_TH: อีเมลล์

en: Failed to send email, email service is not properly configured, please contact administrator.
th_TH: ข้อผิดพลาดส่งอีเมลล์, มีการกำหนดค่าบริการอีเมลล์ไม่เหมาะสม โปรดติดต่อผู้ดูแลระบบ

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
th_TH: ที่อยู่อีเมลล์ไม่ร่วมกับบัญชีผู้ใช้ คุณแน่ใจหรือไม่ ว่าคุณลงทะเบียนไว้แล้ว?

en: Can not reset password, please contact LDAP admin.
th_TH: ไม่สามารถรีเซตรหัสผ่าน, โปรดติดต่อผู้ดูแลระบบ LDAP

en: Reset Password on %s
th_TH: รีเซตรหัสผ่านบน %s

en: New password
th_TH: รหัสผ่านใหม่

en: New password confirmation
th_TH: การยืนยันรหัสผ่านใหม่

en: The two password fields didn't match.
th_TH: รหัสผ่านสองช่องไม่ตรงกัน

en: Old password
th_TH: รหัสผ่านเก่า

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
th_TH: รหัสผ่านเก่าที่กรอกไปนั้นไม่ถูกต้อง โปรดกรอกมันอีกครั้ง

en: Password (again)
th_TH: รหัสผ่าน (อีกครั้ง)

en: Logged out
th_TH: ออกจากระบบแล้ว

en: Failed to send email, please contact administrator.
th_TH: ผิดพลาดการส่งอีเมลล์ โปรดติดต่อผู้ดูแลระบบ

en: Can not update password, please contact LDAP admin.
th_TH: ไม่สามารถปรับปรุงรหัสผ่าน, โปรดติดต่อผู้ดูแลระบบ LDAP

en: Enter a valid e-mail address.
th_TH: กรอกที่อยู่อีเมลล์ให้ถูกต้อง

en: %(ext)s is an invalid file extension. Authorized extensions are : %(valid_exts_list)s
th_TH: %(ext)s คือนามสกุลแฟ้มข้อมูลที่ไม่ถูกต้อง. นามสกุลไฟล์ที่ได้รับอนุญาตคือ: %(valid_exts_list)s

en: Your file is too big (%(size)s), the maximum allowed size is %(max_valid_size)s
th_TH: แฟ้มข้อมูลของคุณใหญ่เกินไป (%(size)s), ขนาดมากที่สุดที่อนุญาตคือ %(max_valid_size)s

en: You already have %(nb_avatars)d avatars, and the maximum allowed is %(nb_max_avatars)d.
th_TH: คุณมีอวตารแล้ว %(nb_avatars)d รายการ, และมากที่สุดที่อนุญาตคือ %(nb_max_avatars)d.

en: Avatar for %s
th_TH: อวตารสำหรับ %s

en: Successfully uploaded a new avatar.
th_TH: อัพโหลดอวตารใหม่สำเร็จแล้ว

en: Successfully uploaded a new group avatar.
th_TH: อัพโหลดอวตารกลุ่มสำเร็จแล้ว

en: Successfully updated your avatar.
th_TH: ปรับปรุงอวตารของคุณสำเร็จแล้ว

en: Successfully deleted the requested avatars.
th_TH: ลบอวตารที่ต้องการสำเร็จแล้ว

en: Upload Avatar
th_TH: อัพโหลดอวตาร

en: Your current avatar:
th_TH: อวตารปัจจุบันของคุณ

en: Upload New Avatar:
th_TH: อัพโหลดอวตารใหม่

en: Upload New Image
th_TH: อัพโหลดภาพใหม่

en: Please select the avatars that you would like to delete.
th_TH: โปรดเลือกอวตารที่คุณต้องการลบ

en: You have no avatars to delete. Please <a href="%(avatar_change_url)s">upload one</a> now.
th_TH: คุณไม่มีอวตารที่จะลบได้ โปรด <a href="%(avatar_change_url)s">อัพโหลด</a> ก่อน

en: Delete These
th_TH: ลบเหล่านี้

en: Avatar Change
th_TH: เปลี่ยนอวตาร

en: Current avatar:
th_TH: อวตารปัจจุบัน

en: Submit
th_TH: ส่ง

en: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> has updated their avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
th_TH: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> ปรับปรุงอวตารของพวกเขาแล้ว <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: You have updated your avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
th_TH: คุณปรับปรุงอวตารของคุณแล้ว <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: Email address
th_TH: ที่อยู่อีเมลล์

en: This value must be of length 40
th_TH: ค่านี้ต้องมีความยาว 40 ตัวอักษร

en: A user with this email already
th_TH: มีผู้ใช้ใช้อีเมลล์นี้แล้ว

en: Invalid user id.
th_TH: หมายเลขรหัสผู้ใช้ไม่ถูกต้อง

en: name
th_TH: ชื่อ

en: department
th_TH: แผนก

en: telephone
th_TH: โทรศัพท์

en: note
th_TH: บันทึก

en: Files in this library can not be viewed online.
th_TH: แฟ้มข้อมูลในคลังแฟ้มข้อมูลไม่สามารถเรียกดูออนไลน์

en: Added
th_TH: เพิ่มแล้ว

en: Deleted
th_TH: ลบแล้ว

en: Removed
th_TH: ลบทิ้งแล้ว

en: Modified
th_TH: แก้ไขแล้ว

en: Renamed
th_TH: เปลี่ยนชื่อแล้ว

en: Moved
th_TH: ย้ายแล้ว

en: Added directory
th_TH: เพิ่มไดเร็กทอรี่แล้ว

en: Removed directory
th_TH: ย้ายไดเร็กทอรี่แล้ว

en: Renamed directory
th_TH: เปลี่ยนชื่อไดเร็กทอรี่แล้ว

en: Moved directory
th_TH: ย้ายไดเร็กทอรี่แล้ว

en: Reverted library to status at
th_TH: ปรับสถานะคลังแฟ้มข้อมูลเมื่อ

en: Reverted file "%(file)s" to status at %(time)s.
th_TH: ปรับแฟ้มข้อมูล "%(file)s" สู่สถานะเมื่อ %(time)s.

en: Recovered deleted directory
th_TH: กู้คืนไดเร็กทอรี่ที่ลบแล้ว

en: Changed library name or description
th_TH: เปลี่ยนชื่อหรือคำอธิบายคลังแฟ้มข้อมูล

en: Auto merge by seafile system
th_TH: ผสานอัตโนมัติโดยระบบ Seafile

en: Just now
th_TH: เดี๋ยวนี้

en: %(days)d day ago | %(days)d days ago
th_TH[0]: %(days)d วันผ่านมา

en: %(hours)d hour ago | %(hours)d hours ago
th_TH[0]: %(hours)d ชั่วโมงผ่านมา

en: %(minutes)d minute ago | %(minutes)d minutes ago
th_TH[0]: %(minutes)d นาทีผ่านมา

en: %(seconds)d second ago | %(seconds)d seconds ago
th_TH[0]: %(seconds)d วินาทีผ่านมา

en: Read-Write
th_TH: อ่าน-เขียน

en: Read-Only
th_TH: อ่านอย่างเดียว

en: Email is required.
th_TH: อีเมลล์จำเป็น

en: %s is not a valid email.
th_TH: %s ไม่ใช่อีเมลล์ที่ถูกต้อง

en: %s is already in your contacts.
th_TH: %s มีอยู่แล้วในรายการติดต่อของคุณ

en: Successfully added %s to contacts.
th_TH: เพิ่ม %s สู่รายการติดต่อสำเร็จ

en: Failed to add %s to contacts.
th_TH: เพิ่ม %s สู่รายการติดต่อผิดพลาด

en: Successfully edited %s.
th_TH: แก้ไข %s สำเร็จแล้ว

en: Successfully Deleted %s
th_TH: ลบ %s สำเร็จแล้ว

en: Contacts
th_TH: รายการติดต่อ

en: Add Contacts
th_TH: เพิ่มรายการติดต่อ

en: Email
th_TH: อีเมลล์

en: Name
th_TH: ชื่อ

en: Note
th_TH: บันทึก

en: Operations
th_TH: ดำเนินการ

en: Edit
th_TH: แก้ไข

en: Delete
th_TH: ลบ

en: You don't have any contacts
th_TH: คุณไม่มีรายการติดต่อใดๆ

en: Add your contacts so you can quickly share libraries and send file shared link.
th_TH: เพิ่มรายการติดต่อของคุณ ทำให้คุณสามารถแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลและส่งแฟ้มข้อมูลด้วยลิงก์

en: Email
th_TH: อีเมลล์

en: Name(optional)
th_TH: ชื่อ (เลือก)

en: Note(optional)
th_TH: บันทึก (เลือก)

en: Edit Contact
th_TH: แก้ไขรายการติดต่อ

en: Delete Contact
th_TH: ลบรายการติดต่อ

en: Are you sure you want to delete %s ?
th_TH: คุณแน่ใจว่าต้องการลบ %s ?

en: You cannot add yourself.
th_TH: คุณไม่สามารถเพิ่มตัวเอง

en: The group has already created
th_TH: กลุ่มถูกสร้างแล้ว

en: Failed to create group
th_TH: สร้างกลุ่มผิดพลาด

en: The group has already created in this org.
th_TH: กลุ่มถูกสร้างแล้วในโครงสร้าง

en: Failed to create org group.
th_TH: สร้างกลุ่มในโครงสร้างผิดพลาด

en: Permission error: only group staff can add member
th_TH: ผิดพลาดรายการอนุญาต: เฉพาะกลุ่ม staff ที่สามารถเพิ่มสมาชิก

en: Group does not exist
th_TH: กลุ่มไม่มีอยู่

en: Group is full
th_TH: กลุ่มเต็ม

en: Failed to add member to group
th_TH: การเพิ่มสมาชิกสู่กลุ่มผิดพลาด

en: Only group staff can remove member
th_TH: เฉพาะกลุ่ม staff เท่านั้น ที่สามารถลบทิ้งสมาชิก

en: Can not remove myself
th_TH: ไม่สามารถลบทิ้งตนเอง

en: Group name can't be empty
th_TH: ชื่อกลุ่ม ไม่สามารถเว้นว่างได้

en: Group name is too long (maximum is 255 characters)
th_TH: ชื่อกลุ่มยาวเกินไป (ยาวได้สูงสุดไม่เกิน 255 ตัวอักษร)

en: Group name can only contain letters, numbers or underscore
th_TH: ชื่อกลุ่ม ต้องประกอบด้วยตัวอักษร ตัวเลข หรือ _ เท่านั้น

en: Verification message can't be empty
th_TH: ข้อความตรวจสอบ ไม่สามารถเว้นว่างได้

en: Verification message is too long (maximun is 255 characters)
th_TH: ข้อความตรวจสอบยาวเกินไป (ยาวได้สูงสุดไม่เกิน 255 ตัวอักษร)

en: "%s" is not a valid name
th_TH: "%s" ไม่ใช่ชื่อที่ถูกต้อง

en: You do not have permission to create group.
th_TH: คุณไม่ได้รับอนุญาตให้สร้างกลุ่ม

en: You can only create %d groups.<a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>
th_TH: คุณสามารถสร้างกลุ่มได้แค่ %d กลุ่ม <a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>

en: There is already a group with that name.
th_TH: มีกลุ่มที่ใช้ชื่อนี้อยู่แล้ว

en: Failed to dismiss group, pleaes retry later.
th_TH: ผิดพลาดยกเลิกกลุ่ม โปรดลองอีกครั้งภายหลัง

en: Successfully dismissed group.
th_TH: ยกเลิกกลุ่มสำเร็จแล้ว

en: Failed to rename group, group name can only contain letters, numbers or underscore
th_TH: ผิดพลาดในการเปลี่ยนชื่อกลุ่ม ชื่อกลุ่มต้องประกอบด้วยตัวอักษร ตัวเลข หรือ _ เท่านั้น

en: Successfully renamed group to "%s".
th_TH: เปลี่ยนชื่อกลุ่ม "%s" สำเร็จแล้ว

en: Email %s is not valid.
th_TH: อีเมลล์ %s ไม่ถูกต้อง

en: Only administrators can make the group public
th_TH: เฉพาะผู้ดูแลระบบเท่านั้น ที่สามารถสร้างกลุ่มสาธารณะ

en: The message doesn't exist
th_TH: ข้อความนั้นไม่มีอยู่

en: You don't have the permission.
th_TH: คุณไม่ได้รับอนุญาต

en: You are invited to join a group on %s
th_TH: คุณได้รับเชิญร่วมกลุ่ม %s

en: The group does not exist.
th_TH: กลุ่มนั้นไม่มีอยู่

en: Failed to add, %s is not in current organization.
th_TH: ผิดพลาดเพิ่ม %s ไม่อยู่ในโครงสร้างปัจจุบัน

en: You can only invite %d members.<a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>
th_TH: คุณเชิญได้แค่ %d สมาชิก <a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>

en: Failed to add, %s is not registerd.
th_TH: ผิดพลาดเพิ่ม %s ไม่ได้ลงทะเบียน

en: Successfully added. An email has been sent. | Successfully added. %(count)s emails have been sent.
th_TH[0]: เพิ่มอีเมลล์ %(count)s  ถูกส่งสำเร็จแล้ว

en: Successfully added.
th_TH: เพิ่มสำเร็จ

en: Failed to add, %s is not a valid email.
th_TH: ผิดพลาดเพิ่ม %s อีเมลล์ไม่ถูกต้อง

en: Failed to add, %s is not registrated.
th_TH: ผิดพลาดเพิ่ม %s ไม่ลงทะเบียน

en: Operation succeeded.
th_TH: ดำเนินการสำเร็จ

en: Failed：%s
th_TH: ผิดพลาด: %s

en: Error: wrong group id
th_TH: ผิดพลาด: หมายเลขกลุ่มผิด

en: Error: the group does not exist.
th_TH: ผิดพลาด: กลุ่มไม่มี

en: Successfully posted to %(groups)s.
th_TH: โพสสู่กลุ่ม %(groups)s สำเร็จ

en: Error: you are not in group %s.
th_TH: ผิดพลาด: คุณไม่อยู่ในกลุ่ม %s

en: Error: the library does not exist.
th_TH: ผิดพลาด: คลังแฟ้มข้อมูลไม่มี

en: Error: no path.
th_TH: ผิดพลาด: ไม่มีพาธ

en: Failed to create: the group does not exist.
th_TH: สร้างผิดพลาด: กลุ่มนั้นไม่มี

en: Failed to create: you are not in the group.
th_TH: สร้างผิดพลาด: คุณไม่อยู่ในกลุ่ม

en: Failed to create
th_TH: สร้างผิดพลาด

en: Failed to create: internal error.
th_TH: สร้างผิดพลาด:  internal error

en: You are already in the group.
th_TH: คุณอยู่ในกลุ่มเรียบร้อยแล้ว

en: Sent successfully, the group admin will handle it.
th_TH: ส่งสำเร็จ กลุ่มผู้ดูแลจะดำเนินการต่อ

en: Discussion is required.
th_TH: อภิปรายจำเป็น

en: File does not exist
th_TH: ไฟล์ไม่มีอยู่

en: Successfully enable "Wiki".
th_TH: เปิดใช้งาน "Wiki" สำเร็จ

en: Successfully disable "Wiki".
th_TH: ปิดใช้งาน "Wiki" สำเร็จ

en: Failed to create wiki page. Please retry later.
th_TH: สร้างเพจ wiki ผิดพลาด  โปรดลองอีกครั้งภายหลัง

en: Unknown
th_TH: ไม่รู้

en: Wiki does not exists.
th_TH: Wiki ไม่มีอยู่

en: Failed to create home page. Please retry later
th_TH: สร้างหน้าหลักผิดพลาด โปรดลองอีกครั้งภายหลัง

en: Failed to set wiki library.
th_TH: กำหนดคลังแฟ้มข้อมูลผิดพลาด

en: Wiki is not found.
th_TH: Wiki ไม่พบ

en: Page "%s" already exists.
th_TH: เพจ "%s" มีอยู่แล้ว

en: Successfully deleted "%s".
th_TH: ลบ "%s" สำเร็จ

en: Failed to delete "%s". Please retry later.
th_TH: ลบ "%s" ผิดพลาด โปรดลองใหม่อีกครั้ง

en: Hi,
th_TH: สวัสดี,

en: %(email)s invited you to join group %(grp_name)s on %(site_name)s:
th_TH: %(email)s เชิญคุณร่วมกลุ่ม %(grp_name)s บน %(site_name)s:

en: Hide replies
th_TH: ซ่อนตอบกลับ

en: Reply
th_TH: ตอบกลับ

en: Add a reply...
th_TH: เพิ่มตอบกลับ ...

en: It can not be blank and should be no more than 2048 characters.
th_TH: ไม่สามารถเว้นว่างหรือควรมีความยาวไม่เกิน 2048 ตัวอักษร

en: Cancel
th_TH: ยกเลิก

en: Enable Modules
th_TH: เปิดใช้งานโมดูล

en: This group is public.
th_TH: กลุ่มนี้เป็นสาธารณะ

en: Libraries
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูล

en: Files
th_TH: แฟ้มข้อมูล

en: Members
th_TH: สมาชิก

en: Admin
th_TH: ผู้ดูแลระบบ

en: Add a discussion...
th_TH: เพิ่มอภิปราย

en: Add files
th_TH: เพิ่มแฟ้มข้อมูล

en: Choose a file or files:
th_TH: เลือกแฟ้มข้อมูล:

en: After login, you can post discussions and add replies.
th_TH: ภายหลังเข้าสู่ระบบ, คุณสามารถโพสอภิปรายและตอบกลับ

en: Previous
th_TH: ย้อนกลับ

en: Next
th_TH: ต่อไป

en: ↑Top
th_TH: ↑บน

en: Really want to delete this discussion?
th_TH: ต้องการลบอภิปรายนี้

en: Yes
th_TH: ใช่

en: No
th_TH: ไม่ใช่

en: Successfully deleted
th_TH: ลบสำเร็จ

en: Failed to delete:
th_TH: ลบผิดพลาด:

en: Failed.
th_TH: ผิดพลาด

en: Recent Changes
th_TH: เปลี่ยนแปลงบ่อย

en: New Library
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลใหม่

en: Description
th_TH: คำอธิบาย

en: Last Update
th_TH: ปรับปรุงล่าสุด

en: Shared By
th_TH: แบ่งปันโดย

en: Unshare
th_TH: ยกเลิกแบ่งปัน

en: No library is sharing to this group
th_TH: ไม่มีคลังแฟ้มข้อมูลถูกแบ่งปันในกลุ่มนี้

en: You can share libraries by clicking the "New Library" button above or the "Share" icon on your libraries list.
th_TH: คุณสามารถแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลโดยการกดปุ่ม "คลังแฟ้มข้อมูลใหม่" ด้านบน หรือไอคอน "แบ่งปัน"  บนรายการคลังแฟ้มข้อมูล

en: Libraries shared as writable can be downloaded and synced by other group members. Read only libraries can only be downloaded, updates by others will not be uploaded.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลที่แบ่งปันเท่ากับให้เขียน ดาวน์โหลด และเชื่อมข้อมูลโดยผู้ใช้อื่นในกลุ่ม ส่วนการอ่านอย่างเดียวนั้น ให้อ่าน ดาวน์โหลด ปรับปรุงโดยผู้อื่นที่ไม่ได้อัพโหลดไม่ได้

en: Library
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูล

en: Modified at
th_TH: แก้ไขเมื่อ

en: Modifier
th_TH: ผู้แก้ไข

en: Details
th_TH: รายละเอียด

en: None
th_TH: ไม่มี

en: is encrypted
th_TH: เข้ารหัส

en: Password：
th_TH: รหัสผ่าน:

en: The password will be kept in the server for only 1 hour.
th_TH: รหัสผ่านจะถูกเก็บบนเครื่องแม่ข่าย 1 ชั่วโมงเท่านั้น

en: Unshare Library
th_TH: ยกเลิกแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูล

en: Are you sure you want to unshare %s ?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ที่ต้องการยกเลิกแบ่งปัน  %s ?

en: directory icon
th_TH: ไดเร็กทอรี่ไอคอน

en: No public library is in this group
th_TH: ไม่มีคลังแฟ้มข้อมูลในกลุ่มนี้

en: A library can be made public in its settings page.(Not implemented yet)
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลสามารถสร้างให้เป็นสาธารณะในหน้าตั้งค่า (ซึ่งยังไม่เปิดใช้งานตอนนี้)

en: %(user)s want to join to Group "%(group_name)s", here is the verification message:
th_TH: %(user)s ต้องการเข้าร่วมกลุ่ม "%(group_name)s", ด้วยข้อความยืนยัน:

en: Thanks for using our site!
th_TH: ขอบคุณที่เข้าใช้เว็บไซต์พวกเรา

en: The %(site_name)s team
th_TH: ทีม %(site_name)s

en: Admins
th_TH: ผู้ดูแลระบบ

en: Settings
th_TH: ตั้งค่า

en: Add Members
th_TH: เพิ่มสมาชิก

en: Add Admins
th_TH: เพิ่มผู้ดูแลระบบ

en: Avatar
th_TH: อวตาร

en: Change
th_TH: เปลี่ยนแปลง

en: Rename
th_TH: เปลี่ยนชื่อ

en: Revoke Public
th_TH: ยกเลิกสาธารณะ

en: Make Public
th_TH: สร้างสาธารณะ

en: Transfer
th_TH: ถ่ายโอน

en: Dismiss
th_TH: ละทิ้ง

en: Transfer Group To
th_TH: ถ่ายโอนกลุ่มสู่

en: email
th_TH: อีเมลล์

en: Tip: the email should be already registered.
th_TH: แนะนำ: อีเมลล์ควรมีลงทะเบียนเรียบร้อยแล้ว

en: Rename Group To
th_TH: เปลี่ยนกลุ่มสู่

en: Dismiss Group
th_TH: ละทิ้งกลุ่ม

en: Really want to dismiss this group?
th_TH: ต้องการละทิ้งกลุ่มจริงหรือ?

en: Delete Member
th_TH: ลบสมาชิก

en: Really want to delete %s ?
th_TH: ต้องการลบ %s จริงหรือ ?

en: Quit
th_TH: ออกจากระบบ

en: Add to Contacts
th_TH: เพิ่มสู่รายการติดต่อ

en: Quit Group
th_TH: ออกจากกลุ่ม

en: Are you sure you want to quit this group?
th_TH: คุณแน่ใจคุณต้องการออกจากกลุ่ม ?

en: Join Group
th_TH: ร่วมกลุ่ม

en: Name:
th_TH: ชื่อ:

en: Creator:
th_TH: ผู้สร้าง:

en: Create at:
th_TH: สร้างเมื่อ:

en: Members:
th_TH: สมาชิก:

en: Verification Message
th_TH: ข้อความตรวจสอบ

en: Wiki Index
th_TH: ดัชนี Wiki

en: No index now.
th_TH: ไม่มีดัชนี

en: Create
th_TH: สร้าง

en: This group currently has no wiki
th_TH: กลุ่มนี้ไม่มี Wiki

en: Seafile Wiki enables you to organize your knowledge in a simple way. The contents of wiki is stored in a normal library with pre-defined file/folder structure. This enables you to edit your wiki in your desktop and then sync back to the server.
th_TH: Seafile Wiki เปิดใช้งาน คุณจัดการองค์ความรู้ของคุณอย่างง่ายดาย โดยเนื้อหาของ wiki จะถูกเก็บอยู่ในคลังแฟ้มข้อมูลปกติด้วยการกำหนดไฟล์และโฟลเดอร์ไว้ก่อน เมื่อเปิดใช้งานคุณสามารถแก้ไข wiki ของคุณในเดสก์ท็อปและเชื่อมกลับสู่เครื่องแม่ข่าย

en: Create Wiki Now
th_TH: สร้าง Wiki ทันที

en: Choose a library as wiki
th_TH: เลือกคลังแฟ้มข้อมูลแบบ wiki

en: Create Wiki
th_TH: สร้าง Wiki

en: Wiki Pages
th_TH: เพจ Wiki

en: Choose a library as wiki:
th_TH: เลือกคลังแฟ้มข้อมูลแบบ wiki:

en: Please click and choose a library.
th_TH: โปรดกดและเลือกคลังแฟ้มข้อมูล

en: Home
th_TH: หน้าหลัก

en: Pages
th_TH: เพจ

en: Wiki History
th_TH: ประวัติ Wiki

en: New Page
th_TH: หน้าเพจใหม่

en: Delete Page
th_TH: ลบหน้าเพจ

en: Edit Page
th_TH: แก้ไขหน้าเพจ

en: Page History
th_TH: ประวัติหน้าเพจ

en: Last modified by %(modifier)s, %(modify_time)s
th_TH: แก้ไขล่าสุดโดย %(modifier)s, %(modify_time)s

en: Are you sure you want to delete this page?
th_TH: คุณแน่ใจว่าต้องการลบหน้าเพจนี้ ?

en: Name is required.
th_TH: ชื่อ จำเป็น

en: Description is required.
th_TH: อธิบาย จำเป็น

en: Tips
th_TH: แนะนำ

en: After creating a group, you can add members and share libraries into it.
th_TH: ภายหลังสร้างกลุ่ม, คุณสามารถเพิ่มสมาชิกและแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูล

en: Since you are a guest user now, you can not create groups.
th_TH: ตั้งแต่ตอนนี้คุณเป็น guest, คุณไม่สามารถสร้างกลุ่ม

en: My Groups
th_TH: กลุ่มของฉัน

en: New Group
th_TH: กลุ่มใหม่

en: Time:
th_TH: เวลา:

en: You are not in any groups
th_TH: คุณไม่อยู่ในกลุ่มใดๆ

en: Group is a place for you and your friends leaving messages and collaborating on libraries. You can create a group by clicking "New Group" button.
th_TH: กลุ่มคือพื้นที่สำหรับคุณและเพื่อนของคุณใช้วางข้อความและทำงานร่วมกันบนคลังแฟ้มข้อมูล คุณสามารถสร้างกลุ่มโดยการกดปุ่ม "สร้างกลุ่ม"

en: Group is a place for you and your friends leaving messages and collaborating on libraries. Groups you join will be listed here.
th_TH: กลุ่มคือพื้นที่สำหรับคุณและเพื่อนของคุณใช้วางข้อความและทำงานร่วมกันบนคลังแฟ้มข้อมูล กลุ่มที่คุณร่วมจะแสดงรายการตรงนี้

en: Group Name
th_TH: ชื่อกลุ่ม

en: Add members
th_TH: เพิ่มสมาชิก

en: Enter
th_TH: กรอก

en: emails, separated by ','
th_TH: อีเมลล์, แบ่งโดย ','

en: Tip: an invitation will be sent if the email is not registered.
th_TH: แนะนำ: การเชิญจะถูกส่งถ้าอีเมลล์ไม่ถูกลงทะเบียนไว้แล้ว

en: Tip: the emails should be already registered.
th_TH: แนะนำ: อีเมลล์นั้นควรลงทะเบียนเรียบร้อย

en: Add administrators
th_TH: เพิ่มผู้ดูแลระบบ

en: Please enter emails, or select some.
th_TH: โปรดกรอกอีเมลล์, หรือเลือกบางส่วน

en: Failed to post reply.
th_TH: โพสตอบกลับผิดพลาด

en: Group:
th_TH: กลุ่ม:

[ctx: help]
en: Client
th_TH: ลูกข่าย

en: Install and Sync Files
th_TH:  ติดตั้งและเชื่อมแฟ้มข้อมูล

en: Deleting a library
th_TH: กำลังลบคลังแฟ้มข้อมูล

en: Encrypting a library
th_TH: กำลังเข้ารหัสคลังแฟ้มข้อมูล

en: File conflicts
th_TH: แฟ้มข้อมูลขัดแย้ง

en: Excluding files
th_TH: ยกเว้นแฟ้มข้อมูล

en: Web Site
th_TH: เว็บไซต์

en: Sharing to a group
th_TH: แบ่งปันสู่กลุ่ม

en: Viewing an encrypted library
th_TH: กำลังเรียกดูคลังแฟ้มข้อมูลที่เข้ารหัส

en: Once you and your friends sync a shared library onto your computers, you may add, delete or edit files in the library together.  Every change you make to the library will be automatically synced to others' computers.
th_TH: เมื่อคุณและเพื่อนของคุณเชื่อมคลังแฟ้มข้อมูลบนเครื่องคอมพิวเตอร์ คุณอาจจะเพิ่ม, ลบ หรือแก้ไขแฟ้มข้อมูลต่อกัน ทุกๆการเปลี่ยนแปลงคุณสร้างจะถูกเชื่อมข้อมูลกับเครื่องอื่นในคลังแฟ้มข้อมูลโดยอัตโนมัติ

en: 
        Sometimes you and your friends may edit the same file at the same time. Your changes may conflict with each other's. In this case, Seafile would keep your version unchanged, while save your friends' versions as "conflict files". A conflict file's name ends with its author's email address, plus the current time, e.g. test.txt (name@example.com 2013-10-01-00-12-24).
th_TH: 
    บางครั้งคุณและเพื่อนของคุณ อาจกำลังแก้ไขแฟ้มข้อมูลเดียวกันในเวลาเดียวกันสิ่งที่คุณเปลี่ยนแปลงอาจขัดแย้งกับคนอื่นๆ ในกรณีนี้ Seafile จะทำการเก็บแฟ้มข้อมูลในเวอร์ชั่นของคุณและบันทึกเวอร์ชั่นของเพื่อนของคุณเป็นแบบ "conflict files". โดยแฟ้มข้อมูลที่ขัดแย้งคือ กำหนดชื่อแฟ้มข้อมูลลงท้ายด้วยชื่ออีเมลล์ผู้เขียน รวมกับเวลาปัจจุบัน, ตัวอย่างเช่น test.txt (name@example.com 2013-10-01-00-12-24).
    ⇥

en: Deleting a file library
th_TH: กำลังลบไฟล์ในคลังแฟ้มข้อมูล

en: To maximize your data security, deletion of file libraries on the website and on your computer are not "synced" automatically.
th_TH: เพื่อความปลอดภัยข้อมูลของคุณ, การลบแฟ้มข้อมูลในคลังแฟ้มข้อมูลบนเว็บและบนเครื่องคอมพิวเตอร์ของคุณจะไม่ถูก "เชื่อมข้อมูล" โดยอัตโนมัติ

en: After a file library is deleted on the website, the library downloaded to your computer won't be deleted. But it won't be synced with the website any more.
th_TH: และเมื่อแฟ้มข้อมูลในคลังแฟ้มข้อมูลถูกลบบนเว็บไซต์, คลังแฟ้มข้อมูลที่ถูกดาวน์โหลด บนเครื่องคอมพิวเตอร์ของคุณจะไม่ถูกลบ จนกว่าจะมีการเชื่อมข้อมูลกับเว็บไซต์ในครั้งต่อๆไป

en: After a file library is deleted on your computer, the library on the website won't be deleted. You may download and sync it again later.
th_TH: ภายหลังแฟ้มข้อมูลในคลังแฟ้มข้อมูลถูกลบบนเครื่องคอมพิวเตอร์, คลังแฟ้มนั้น ข้อมูลบนเว็บไซต์จะไม่ถูกลบ คุณอาจจะดาวน์โหลดและเชื่อมข้อมูลอีกครั้งภายหลัง

en: Sharing a library to a group
th_TH: แบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลสู่กลุ่ม

en: You have two ways to share a library to a group
th_TH: คุณมีสองทางในการแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลสู่กลุ่ม

en: Create a file library directly inside the group workspace.
th_TH: สร้างไฟล์คลังแฟ้มข้อมูลโดยตรง ในพื้นที่กลุ่ม

en: Share an existing personal library to the group.
th_TH: แบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลส่วนบุคคลสู่กลุ่ม

en: Excluding files/folders from syncing
th_TH: ยกเว้นไฟล์/โฟลเดอร์จากการเชื่อมข้อมูล

en: Sometimes you don't want to sync some files or folders inside a library. To achieve this, you can create a file named seafile-ignore.txt in the root folder of this library. In this special file, you specify the files and folders that Seafile should not sync. Each line in this file specifies a pattern. The following pattern format are supported.
th_TH: บางครั้งคุณไม่ต้องการจะเชื่อมข้อมูลบางไฟล์หรือโฟลเดอร์ในคลังแฟ้มข้อมูลในการเก็บคุณสามารถสร้างแฟ้มข้อมูลชื่อ seafile-ignore.txt ในโฟลเดอร์รูทของคลังแฟ้มข้อมูล ในกรณีนี้เป็นไฟล์พิเศษที่ใช้บอกรายชื่อแฟ้มข้อมูลและโฟลเดอร์ที่ไม่ต้องการเชื่อมข้อมูลโดยแต่ละบรรทัดในแฟ้มข้อมูลดังกล่าวนั้นรองรับแบบแพทเทร์นด้วย

en: A blank line matches no files.
th_TH: บรรทัดว่างไม่ตรงกับไฟล์ใดๆ

en: A line starting with # serves as a comment.
th_TH: บรรทัดที่ขึ้นด้วย # เท่ากับ หมายเหตุ

en: Seafile supports wildcards in the pattern. For example, "foo/*" matches "foo/1" and "foo/hello". "foo/?" matches "foo/1" but not "foo/hello". Note that the wildcard character * recursively matches all the paths under a folder. For instance, "foo/*.html" matches "foo/a.html" and "foo/templates/b.html".
th_TH: Seafile สนับสนุนการใช้ wildcard ในแพทเทิร์น ตัวอย่างเช่น, "foo/*" ตรงกับ "foo/1" และ "foo/hello" "foo/?" ตรงกับ "foo1" แต่ไม่ใช่ "foo/hello" หมายเหตุ * คือตรงกับทุกพาธในทุกระดับภายใต้โฟลเดอร์ 
    ในการใช้งาน, "foo/*.html" ตรงกับ "foo/a.html" และ "foo/templates/b.html"

en: If the pattern ends with a slash, it would only match a folder. In other words, foo/ will match a folder "foo" and paths underneath it, but will not match a regular file or a symbolic link "foo".
th_TH: ถ้าแพทเทิร์นลงท้ายด้วย /, มันจะตรงกับโฟลเดอร์ ในอีกความหมาย, foo/ จะตรงกับโฟลเดอร์ "foo" และภายใต้มัน แต่จะไม่ตรงกับไฟล์ทั่วไปหรือลิงก์ไฟล์ "foo"

en: If a pattern doesn't end with a slash or a wildcard, it would not match a folder. For example, "foo" can only match regular file "foo" or a symbolic link; while "foo/" and "foo*" match a folder and paths under it.
th_TH: ถ้าแพทเทิร์นไม่ลงท้ายด้วย / หรือ wildcard, มันไม่ตรงกับโฟลเดอร์ ตัวอย่าง. "foo" ตรงกับไฟทล์ทั่วไป "foo" หรือลิงก์ไฟล์; ในขณะที่ "foo/"  และ "foo*" ตรงกับโฟลเดอร์และพาธภายใต้มัน

en: Example
th_TH: ตัวอย่าง

en: Notes
th_TH: บันทึก

en: The seafile-ignore.txt file only controls which files to exclude on the client side. You can still create a file from seahub web interface that's excluded on the client. In this case,
th_TH: ไฟล์ Seafile-ignore.txt ใช้ควบคุมว่าไฟล์ใดจะถูกละเว้นบนฝั่งเครื่องลูกข่าย คุณยังคงสร้างไฟล์จาก seahub web interface และมันยังคงทำงานบนฝั่งเครื่องลูกข่ายเช่นเดิม

en: The created file will still be synced back to clients. But any later local changes to those files will be ignored.
th_TH: ไฟล์ที่สร้างจะยังคงเชื่อมโยงกับเครื่องลูกข่าย แต่การเปลี่ยนแปลงภายในเครื่องของไฟล์เหล่านี้จะถูกยกเลิก

en: If the file is modified on seahub, the new version will also be synced back to clients; If the file on the client is also modified, a conflict file will be generated on the client.
th_TH: ถ้าไฟล์ถูกแก้ไขบน seahub ในเวอร์ชั่นใหม่จะถูกเชื่อมไฟล์กับเครื่องลูกข่าย ถ้าไฟล์บนเครื่องลูกข่ายถูกแก้ไข ไฟล์ขัดแย้งจะถูกสร้างบนเครื่องลูกข่าย

en: seafile-ignore.txt only ignores files that are not synced yet. If a file is already synced, and some time later you add it to the ignore list, its existing versions won't be removed.
th_TH: seafile-ignore.txt เป็นไฟล์ระบุรายชื่อไฟล์ยกเว้นการเชื่อมข้อมูล, ถ้าไฟล์เชื่อมข้อมูลแล้ว, และบางเวลาคุณเพิ่มมันลงในรายการยกเว้น, เวอร์ชั่นที่มีอยู่จะไม่ถูกลบออก

en: Installing and Using Seafile Client
th_TH: กำลังติดตั้งและใช้งาน Seafile Client

en: After downloading Seafile client program, you have 3 steps left to get it up and running.
th_TH: ภายหลังดาวน์โหลดโปรแกรม Seafile client, คุณต้องทำ 3 ขั้นตอนเพื่อรับมัน และสั่งให้ทำงาน

en: 1. Select a disk partition to store local Seafile data
th_TH: 1. เลือกดิสก์พาทิชั่นในการเก็บ Seafile data

en: 2. Add an account
th_TH: 2. เพิ่มผู้ใช้

en: Add an account on your private Seafile server or our public server.
th_TH: เพิ่มผู้ใช้บนเครื่องแม่ข่าย Seafile ส่วนตัวของคุณ หรือบนเครื่องสาธารณะของเรา

en: 3. Sync a library
th_TH: 3. เชื่อมคลังแฟ้มข้อมูล

en: Click the "Sync this library" button to sync it with a local folder.
th_TH: กดปุ่ม "เชื่อมคลังแฟ้มข้อมูลนี้" เพื่อเชื่อมข้อมูลกับโฟลเดอร์ในเครื่อง

en: Then you add some files into the library. They will be automatically synced with cloud platform.
th_TH: และคุณเพิ่มบางไฟล์ลงในคลังแฟ้มข้อมูล พวกมันจะถูกเชื่อมข้อมูลกับ cloud platform

en: 4. (Optional) Create a library
th_TH: 4. (เลือก)   สร้างคลังแฟ้มข้อมูล

en: You can also create a library from a local folder.
th_TH: คุณสามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลจากโฟลเดอร์บนเครื่อง

en: Encrypting a file library
th_TH: กำลังเข้ารหัสไฟล์คลังแฟ้มข้อมูล

en: Seafile supports encryption of file libraries to strengthen your data security. To encrypt a file library, you need to set a password when you create a library.
th_TH: Seafile สนับสนุนการเข้ารหัสไฟล์คลังแฟ้มข้อมูลให้ข้อมูลของท่านปลอดภัยมากขึ้น ในการเข้ารหัสไฟล์คลังแฟ้มข้อมูล คุณจำเป็นต้องกำหนดรหัสผ่านเมื่อคุณสร้างคลังแฟ้มข้อมูล

en: The password won't be stored on Seafile cloud platform.
th_TH: รหัสผ่านจะไม่ถูกเก็บบนแพล็ทฟอร์ม Seafile cloud

en: So even the adminastrator of the servers cannot view your encrypted data without the password.
th_TH: ดังนั้นแม้แต่ผู้ดูแลระบบไม่สามารถจะอ่านข้อมูลที่ถูกเข้ารหัสของคุณ โดยปราศจากรหัสผ่าน

en: To download and sync an encrypted library to your computer, you need to provide the password.  Seafile client program will download the encrypted data and decrypt it on your computer.
th_TH: ในการดาวน์โหลดและเชื่อมคลังแฟ้มข้อมูลที่ถูกเข้ารหัสกับเครื่องคอมพิวเตอร์ของคุณ, คุณจำเป็นต้องมีรหัสผ่าน Seafile client program จะดาวน์โหลดข้อมูลที่เข้ารหัสและถอดรหัสบนเครื่องคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: The password can only be set when you create the library.
th_TH: รหัสผ่านสามารถกำหนดเมื่อคุณสร้างคลังแฟ้มข้อมูล

en: It cannot be changed since then.
th_TH: มันไม่มีการเปลี่ยนแปลงจนกระทั่ง

en: To share an encrypted library with your friends, you also need to tell them the password.
th_TH: การแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลที่เข้ารหัสกับเพื่อนของคุณ, คุณจำเป็นต้องบอกรหัสผ่านให้พวกเขา

en: Seafile servers don't store the password for an encrypted library. To view an encrypted library online, you need to provide the password for the library. Your password is only stored in the server's encrypted memory. It would be cleared from the memory in an hour. After that, if you want to view the library, you'll have to enter password again.
th_TH: Seafile server ไม่เก็บรหัสผ่านสำหรับคลังแฟ้มข้อมูลที่เข้ารหัส ในการเรียกดูคลังแฟ้มข้อมูลเข้ารหัสออนไลน์, คุณจำเป็นต้องมีรหัสผ่านสำหรับคลังแฟ้มข้อมูล โดยรหัสผ่านจะเก็บอยู่ในหน่วยความจำที่เข้ารหัสบนเครื่องแม่ข่าย มันจะถูกล้างหลังครบหนึ่งชั่วโมง หลังจากนั้นคุณต้องเรียกดูคลังแฟ้มข้อมูลดังกล่าว โดยการกรอกรหัสผ่านอีกครั้ง

en: message is required
th_TH: ข้อความ จำเป็น

en: contact is required
th_TH: รายการติดต่อ จำเป็น

en: You can not send message to yourself.
th_TH: คุณไม่สามารถส่งข้อความให้ตัวเอง

en: Failed to send message to %s, user not found.
th_TH: ส่งข้อความผิดพลาด  %s, ผู้ใช้ไม่พบ

en: New Message
th_TH: ข้อความใหม่

en: Message
th_TH: ข้อความ

en: Time
th_TH: เวลา

en: message...
th_TH: ข้อความ ...

en: send to: click to select contacts
th_TH: ส่งถึง: กดเลือกรายการติดต่อ

en: please add contacts at first
th_TH: โปรดเพิ่มรายการติดต่อก่อน

en: Send a message...
th_TH: ส่งข้อความ ...

en: A file named <a href='%(file_link)s'>%(file_name)s</a> is uploaded to your folder <a href='%(folder_link)s'>%(folder)s</a>
th_TH: ชื่อไฟล์ <a href='%(file_link)s'>%(file_name)s</a> ถูกอัพโหลดสู่โฟลเดอร์ของคุณ <a href='%(folder_link)s'>%(folder)s</a>

en: %(user)s has shared a library named <a href='%(href)s'>%(repo_name)s</a> to you.
th_TH: %(user)s ถูกแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลชื่อ <a href='%(href)s'>%(repo_name)s</a> ให้คุณ

en: %(user)s has shared a file named <a href='%(href)s'>%(file_name)s</a> to you.
th_TH: %(user)s ถูกแบ่งปันแฟ้มข้อมูลชื่อ <a href='%(href)s'>%(file_name)s</a> ให้คุณ

en: Internal error
th_TH: Internal Error

en: You have received a <a href='%(href)s'>new message</a> from %(user)s.
th_TH: คุณได้รับ <a href='%(href)s'>ข้อความใหม่</a> จาก %(user)s.

en: <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a> has a new discussion.
th_TH: <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a> มีอภิปรายใหม่

en: %(user)s posted a new discussion in <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>.
th_TH: %(user)s โพสอภิปรายใหม่ใน <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>.

en: One <a href='%(href)s'>group discussion</a> has a new reply.
th_TH: มี <a href='%(href)s'>อภิปรายกลุ่ม</a> หนึ่งมีตอบกลับ

en: %(user)s replied the <a href='%(href)s'>group discussion</a>.
th_TH: ผู้ใช้ %(user)s ตอบกลับ <a href='%(href)s'>อภิปรายกลุ่ม</a>.

en: User <a href='%(user_profile)s'>%(username)s</a> has asked to join group <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>, verification message: %(join_request_msg)s
th_TH: ผู้ใช้ <a href='%(user_profile)s'>%(username)s</a> ต้องการเข้าร่วมกลุ่ม <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>, ข้อความยืนยัน : %(join_request_msg)s

en: Successfully cleared all notices.
th_TH: ล้างแจ้งเตือนทั้งหมดสำเร็จ

en: New notice on %s
th_TH: แจ้งเตือนใหม่บน %s

en: Hi, %(name)s
th_TH: สวัสดี, %(name)s

en: 
    You've got 1 new notice on %(site_name)s:
     | 
    You've got %(num)s new notices on %(site_name)s:
th_TH[0]: 
    คุณได้รับ %(num)s แจ้งเตือนใหม่ บน %(site_name)s:

en: %(user)s posted a new discussion in <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>
th_TH: %(user)s โพสต์อภิปรายใหม่ <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>

en: %(user)s replied your <a href="%(url_base)s%(reply_url)s">group discussion</a>
th_TH: %(user)s ตอบกลับ <a href="%(url_base)s%(reply_url)s">อภิปรายกลุ่มของคุณ</a>

en: %(user)s has shared a library named <a href="%(url_base)s%(lib_url)s">%(lib_name)s</a> to you.
th_TH: %(user)s แบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลชื่อ <a href="%(url_base)s%(lib_url)s">%(lib_name)s</a> กับคุณ.

en: %(user)s has shared a file named <a href="%(url_base)s%(file_url)s">%(file_name)s</a> to you.
th_TH: %(user)s แบ่งปันไฟล์ชื่อ <a href="%(url_base)s%(file_url)s">%(file_name)s</a> กับคุณ

en: You have received a <a href="%(url_base)s%(msg_url)s">new message</a> from %(user)s.
th_TH: คุณได้รับ <a href="%(url_base)s%(msg_url)s">ข้อความใหม่</a> จาก %(user)s

en: Go check out at the following page:
th_TH: ไปตรวจสอบที่หน้าเพจด้านล่าง:

en: All Notifications
th_TH: แจ้งเตือนทั้งหมด

en: Add new notification
th_TH: เพิ่มแจ้งเตือนใหม่

en: Notification Detail
th_TH: รายละเอียดแจ้งเตือน

en: (current notification)
th_TH: (แจ้งเตือนปัจจุบัน)

en: Set to current
th_TH: กำหนดปัจจุบัน

en: Empty
th_TH: ว่าง

en: Delete Notification
th_TH: ลบแจ้งเตือน

en: Notices
th_TH: แจ้งเตือน

en: Mark all read
th_TH: ทำเครื่องหมายอ่านทั้งหมด

en: Clear
th_TH: ล้างค่า

en: More
th_TH: มากกว่า

en: Please choose how to view encrypted libraries online:
th_TH: กรุณาเลือกวิธีการดูคลังแฟ้มข้อมูลเข้ารหัสออนไลน์:

en: Send passwords to the server.
th_TH: ส่งรหัสผ่านไปยังเครื่องแม่ข่าย

en: Files will be decrypted in the server before being sent to you.
th_TH: ไฟล์จะถูกถอดรหัสในเรื่องแม่ข่ายก่อนส่งให้คุณ

en: Save passwords in your browser.
th_TH: บันทึกรหัสผ่านในเว็บเบราซ์เซอร์

en: Files will be decrypted in your browser when you download them.
th_TH: ไฟล์จะถอดรหัสในเว็บเบราซ์เซอร์เมื่อคุณดาวน์โหลดพวกมัน

en: Tip: the latter way is more secure, but it is not supported well by all browsers. We advise you to use the latest version of Chrome or Firefox.
th_TH: แนะนำ: ตัวอักขระที่ปลอดภัยมากขึ้น แต่ไม่สนับสนุนด้วยดีโดยเว็บเบราซ์เซอร์ทั้งหมด เราแนะนำให้คุณใช้เวอร์ชั่นล่าสุดของ Chrome หรือ Firefox

en: Successfully edited profile.
th_TH:  แก้ไขโปรไฟล์สำเร็จ

en: Failed to edit profile
th_TH: แก้ไขโปรไฟล์ผิดพลาด

en: Has not accepted invitation yet
th_TH: ตอนนี้ไม่มีคำเชิญที่ยอมรับ

en: Demo account can not be deleted.
th_TH: บัญชีผู้ใช้สาธิตไม่สามารถลบได้

en: Failed to set default library.
th_TH: กำหนดคลังแฟ้มข้อมูลตั้งต้นผิดพลาด

en: Successfully set "%s" as your default library.
th_TH: กำหนด %s เป็นคลังแฟ้มข้อมูลตั้งต้นของคุณสำเร็จ

en: Profile Setting
th_TH: ตั้งค่าข้อมูลส่วนตัว

en: Profile
th_TH: ข้อมูลส่วนตัว

en: Language
th_TH: ภาษา

en: Encrypted Libraries
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลที่เข้ารหัส

en: Sub-library
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลย่อย

en: Default Library
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลตั้งต้น

en: Delete Account
th_TH: ลบบัญชีผู้ใช้

en: Avatar:
th_TH: อวตาร:

en: Password:
th_TH: รหัสผ่าน:

en: Update
th_TH: ปรับปรุง

[ctx: true name]
en: Name:
th_TH: ชื่อ:

en: About me:
th_TH: เกี่ยวกับฉัน:

en: Department:
th_TH: แผนก:

en: Telephone:
th_TH: โทรศัพท์:

en: Language Setting
th_TH: ตั้งค่าภาษา

en: Encrypted Libraries Setting
th_TH: ตั้งค่าแฟ้มข้อมูลเข้ารหัส

en: How to view encrypted libraries online:
th_TH: ทำอย่างไรจึงจะดูคลังแฟ้มข้อมูลที่เข้ารหัสออนไลน์:

en: Sub-library Setting
th_TH: ตั้งค่าแฟ้มข้อมูลย่อย

en: Enable sub-library
th_TH: เปิดใช้งานคลังแฟ้มข้อมูลย่อย

en: This feature enables you to selectively sync a folder inside a library. A sub-library can be created from any folder. After being created, it will be listed in your desktop client, and you can download it just like downloading a normal library. It will be automatically kept in sync with its origin library.
th_TH: คุณลักษณะที่เปิดให้คุณเลือกเชื่อมโยงโฟลเดอร์ภายในคลังแฟ้มข้อมูล คลังแฟ้มข้อมูลย่อยสามารถสร้างจากโฟลเดอร์ใดๆ ก็ได้ หลังจากสร้างมันจะแสดงรายการในเครื่องและคุณสามารถดาวน์โหลดมันเช่นเดียวกับดาวน์โหลดคลังแฟ้มข้อมูลปกติ มันจะเก็บการเชื่อมข้อมูลกับคลังแฟ้มข้อมูลต้นฉบับโดยอัตโนมัติ

en: Sub-library is also used when sharing a folder to a group or another user. Without this option on, a hidden sub-library will be created automatically in such case. With this option on, those hidden sub-libraries will also be listed, which enables you to manage them.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลย่อยจะถูกใช้เมื่อแบ่งปันโฟลเดอร์กับกลุ่มหรือผู้ใช้อื่น หากไม่มีตัวเลือกคลังแฟ้มข้อมูลย่อย  คลังแฟ้มข้อมูลย่อยที่ถูกซ่อนจะถูกสร้างโดยอัตโนมัติ หากมีตัวเลือกคลังแฟ้มข้อมูลย่อยจะถูกแสดงในรายการและเปิดให้คุณจัดการมัน

en: Default Library Setting
th_TH: ตั้งค่าแฟ้มข้อมูลตั้งต้น

en: Your default library:
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลตั้งต้นของคุณ

en: Default library is the default place to store your personal documents and pictures.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลตั้งต้นคือพื้นที่ตั้งต้นในการเก็บเอกสารและรูปภาพของคุณ

en: Choose Default Library
th_TH: เลือกคลังแฟ้มข้อมูลตั้งต้น

en: This operation will not be reverted. Please think twice!
th_TH: การดำเนินการนี้จะไม่สามารถแปลงย้อนกลับ โปรดคิดให้ดี!

en: Choose default library:
th_TH: เลือกคลังแฟ้มข้อมูลตั้งต้น:

en: Really want to delete your account?
th_TH: ต้องการลบบัญชีผู้ใช้ของคุณ?

en: Send message
th_TH: ส่งข้อความ

en: Info
th_TH: ข้อมูล

[ctx: true name]
en: Name
th_TH: ชื่อ

en: Self-introduction
th_TH: แนะนำด้วยตนเอง

en: Department
th_TH: แผนก

en: Telephone
th_TH: โทรศัพท์

en: Email is not longer than 512 characters
th_TH: อีเมลล์ไม่ยาวเกิน 512 ตัวอักษร

en: Please enter a correct password.
th_TH: โปรดกรอกรหัสผ่านที่ถูกต้อง

en: Failed to share to all members, please try again later.
th_TH: แบ่งปันให้กับผู้ใช้ทุกคนผิดพลาด, โปรดลองใหม่ภายหลัง

en: Shared to all members successfully, go check it at <a href="%s">Shares</a>.
th_TH: แบ่งปันให้กับสมาชิกทุกคนสำเร็จ ไปตรวจสอบที่ <a href="%s">แบ่งปัน</a>

en: "%(repo)s" is already in group %(group)s. <a href="%(href)s">View</a>
th_TH: "%(repo)s" อยู่ในกลุ่มเรียบร้อย %(group)s. <a href="%(href)s">เรียกดู</a>

en: Failed to share %(repo)s to %(group)s, please try again later.
th_TH: แบ่งปัน %(repo)s ให้ %(group)sผิดพลาด,  โปรดลองใหม่ภายหลัง

en: Shared to %(group)s successfully, go check it at <a href="%(share)s">Shares</a>.
th_TH: แบ่งปัน %(group)s สำเร็จ, โปรดตรวจสอบ <a href="%(share)s">แบ่งปัน</a>.

en: You can not share libray to yourself.
th_TH: คุณไม่สามารถแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลให้ตัวเอง

en: Failed to share to %s, user is not found.
th_TH: แบ่งปัน %s ผิดพลาด, ไม่พบผู้ใช้

en: Failed to share to %s, as the email is not registered.
th_TH: แบ่งปัน %s ผิดพลาด, อีเมลล์ไม่ได้ลงทะเบียน

en: Failed to share to %s, please try again later.
th_TH: แบ่งปันผิดพลาด %s, โปรดลองใหม่ภายหลัง

en: Shared to %(email)s successfully, go check it at <a href="%(share)s">Shares</a>.
th_TH: แบ่งปัน %(email)s สำเร็จ, โปรดตรวจสอบที่ <a href="%(share)s">แบ่งปัน</a>

en: Only the owner of the library has permission to share it.
th_TH: เจ้าของคลังแฟ้มข้อมูลเท่านั้นที่ได้รับอนุญาตแบ่งปันมัน

en: Failed to share "%s", no enough quota. <a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>
th_TH: แบ่งปัน  "%s ผิดพลาด, โควต้าไม่เพียงพอ <a href="http://seafile.com/">Upgrade account.</a>

en: Argument is not valid
th_TH: อากิวเมนต์ไม่ถูกต้อง

en: Failed to remove share
th_TH: ลบแบ่งปันผิดพลาด

en: group id is not valid
th_TH: รหัสกลุ่มไม่ถูกต้อง

en: Failed to unshare: the group doesn't exist.
th_TH: ยกเลิกแบ่งปันผิดพลาด: กลุ่มไม่มีอยู่

en: Successfully removed share
th_TH: ลบแบ่งปันสำเร็จ

en: all members
th_TH: สมาชิกทั้งหมด

en: Invalid arguments
th_TH: อากิวเมนท์ผิดพลาด

en: You cannot share the library in this way.
th_TH: คุณไม่สามารถแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลทางนี้

en: Removed successfully
th_TH: ลบสำเร็จ

en: The link doesn't exist
th_TH: ลิงก์ไม่มีอยู่

en: Sending shared link failed. Email service is not properly configured, please contact administrator.
th_TH: ส่งลิงก์ผิดพลาด บริการอีเมลล์ถูกกำหนดค่าไม่เหมาะสม โปรดติดต่อผู้ดูแลระบบ

en: A file is shared to you on %s
th_TH: ไฟล์ถูกแบ่งปันถึงคุณบน %s

en: A directory is shared to you on %s
th_TH: ไดเร็กทอรี่ที่แบ่งปันกับคุณบน %s

en: Internal server error. Send failed.
th_TH: Internal server error ส่งผิดพลาด

en: Successfully sent.
th_TH: ส่งสำเร็จ

en: Please choose a directory.
th_TH: โปรดเลือกไดเร็กทอรี่

en: Successfully saved.
th_TH: บันทึกสำเร็จ

en: Failed to share to "%s", user not found.
th_TH: แบ่งปันผิดพลาด "%s" ไม่พบผู้ใช้

en: Successfully shared %s.
th_TH: แบ่งปันสำเร็จ %s

en: Successfully unshared "%s".
th_TH: ยกเลิกแบ่งปัน "%s"

en: You don't have permission to unshare %s.
th_TH: คุณไม่ได้รับอนุญาตให้ยกเลิกแบ่งปัน %s

en: You don't have permission to save %s.
th_TH: คุณไม่ได้รับอนุญาตให้บันทึก %s

en: Permission denied
th_TH: ปฏิเสธการได้รับอนุญาต

en: Operation failed
th_TH: ดำเนินการไม่ได้

en: Sending shared upload link failed. Email service is not properly configured, please contact administrator.
th_TH: ส่งแบ่งปันอัพโหลดลิงก์ไม่สำเร็จ บริการอีเมลล์ถูกกำหนดไม่เหมาะสม โปรดติดต่อผู้ดูแลระบบ

en: An upload link is shared to you on %s
th_TH: อัพโหลดลิงก์ถูกแบ่งปันกับคุณบน %s

en: Links - Share
th_TH: ลิงก์ - แบ่งปัน

en: Download Links
th_TH: ดาวน์โหลดลิงก์

en: Upload Links
th_TH: อัพโหลดลิงก์

en: Visits
th_TH: เยี่ยมชม

en: View
th_TH: เรียกดู

en: Remove
th_TH: เอาออก

en: You don't have any download link
th_TH: คุณไม่มีลิงก์ดาวน์โหลด

en: You can generate a download link for a folder or a file. People receive this link can view the folder or the file online.
th_TH: คุณสามารถสร้าง ดาวน์โหลดลิงก์ สำหรับโฟลเดอร์หรือไฟล์ เมื่อบุคคลทั่วไปได้รับลิงก์สามารถเรียกดูโฟลเดอร์หรือไฟล์ออนไลน์

en: You don't have any upload link
th_TH: คุณไม่มีอัพโหลดลิงก์

en: You can generate an upload link from any folder. People receive this link can upload files to this folder.
th_TH: คุณสามารถสร้างอัพโหลดลิงก์จากโฟลเดอร์ใดๆ และพวกเขาสามารถอัพโหลดไฟล์สู่ไดเร็กทอรี่นี้ผ่านลิงก์

en: Folders - Share
th_TH: โฟลเดอร์ - แบ่งปัน

en: Folders
th_TH: โฟลเดอร์

en: Share To
th_TH: แบ่งปันกับ

en: Permission
th_TH: รับอนุญาต

en: You have not shared any folder
th_TH: คุณไม่มีโฟลเดอร์ใดแบ่งปัน

en: You can share a single folder with a registered user if you don't want to share a whole library.
th_TH: คุณสามารถแบ่งปันหนึ่งโฟลเดอร์กับผู้ใช้ที่ลงทะเบียนแล้ว ถ้าคุณไม่ต้องการแบ่งปันทั้งคลังแฟ้มข้อมูล

en: Edit succeeded
th_TH: แก้ไขสำเร็จ

en: Edit failed.
th_TH: แก้ไขผิดพลาด

en: Files - Share
th_TH: ไฟล์ - แบ่งปัน

en: From Others
th_TH: จากผู้อื่น

en: To Others
th_TH: ถึงผู้อื่น

en: From
th_TH: จาก

en: No file is shared to you
th_TH: ไม่มีไฟล์แบ่งปันสำหรับคุณ

en: Single files shared to you will be listed here, and you can download them or save them to some libraries.
th_TH: เพียงไฟล์เดียวที่แบ่งปันในรายการนี้ และคุณสามารถดาวน์โหลดทั้งหมดหรือบันทึกพวกมันในบางคลังแฟ้มข้อมูล

en: To
th_TH: ถึง

en: You don't have any private shared files
th_TH: คุณไม่มีแฟ้มข้อมูลส่วนตัวแบ่งปัน

en: You can share a single file with a registered user if you don't want to share a whole library.
th_TH: คุณสามารถแบ่งปันหนึ่งโฟลเดอร์กับผู้ใช้ที่ลงทะเบียนแล้ว ถ้าคุณไม่ต้องการแบ่งปันทั้งคลังแฟ้มข้อมูล

en: Libraries - Share
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูล-แบ่งปัน

en: You have not shared any library
th_TH: คุณไม่ได้แบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลใดๆ

en: You can share libraries to your friends and colleagues by clicking the share icon of your own libraries in your home page or creating a new library in groups you are in.
th_TH: คุณสามารถแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูลกับเพื่อนและทำงานร่วมกันโดยกดที่ไอคอนแบ่งปันของคลังแฟ้มข้อมูลของคุณในหน้าหลักหรือสร้างคลังแฟ้มข้อมูลใหม่ในกลุ่มที่อยู่

en: Shares
th_TH: แบ่งปัน

en: Basic Info
th_TH: ข้อมูลพื้นฐาน

en: No Nickname
th_TH: ไม่มีชื่อเล่น

en: Add to contacts
th_TH: เพิ่มรายการติดต่อ

en: Download and Sync
th_TH: ดาวน์โหลดและเชื่อมข้อมูล

en: Leave Share
th_TH: ออกจากแบ่งปัน

en: You have no library sharing with %(to_email)s.
th_TH: คุณไม่มีคลังแฟ้มข้อมูลแบ่งปันกับ %(to_email)s.

en: Sorry, but the requested page could not be found.
th_TH: ขอโทษ, แต่ไม่พบเพจที่ต้องการ

en: Activities
th_TH: กิจกรรม

en: Exit System Admin
th_TH: ออกจากผู้ดูแลระบบ

en: Notifications
th_TH: แจ้งเตือน

en: See All Notifications
th_TH: ดูแจ้งเตือนทั้งหมด

en: Log out
th_TH: ออกจากระบบ

en: System Admin
th_TH: ส่วนผู้ดูแลระบบ

en: All Groups
th_TH: กลุ่มทั้งหมด

en: This library is encrypted. Please input the password if you want to browse it online. And the password will be kept on the server for only 1 hour.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลนี้ถูกเข้ารหัส โปรดกรอกรหัสผ่านถ้าคุณต้องการเรียกดูออนไลน์ และรหัสผ่านจะเก็บบนเครื่องแม่ข่ายแค่ 1 ชม.

en: Password:
th_TH: รหัสผ่าน:

en: You can change how to view encrypted libraries online <a class="normal" href="%(profile_edit_url)s#enc-lib-setting">here</a>.
th_TH: คุณสามารถเปลี่ยนการเรียกดูคลังแฟ้มข้อมูลที่เข้ารหัสออนไลน์กด <a class="normal" href="%(profile_edit_url)s#enc-lib-setting">ที่นี่</a>.

en: Please enter the password.
th_TH: โปรดกรอกรหัสผ่าน

en: Devices
th_TH: อุปกรณ์

en: Platform
th_TH: แพลทฟอร์ม

en: Device Name
th_TH: ชื่ออุปกรณ์

en: Last Access
th_TH: เข้าถึงล่าสุด

en: # Libraries
th_TH: # คลังแฟ้มข้อมูล

en: Operation
th_TH: ดำเนินการ

en: Unlink
th_TH: ยกเลิกลิงก์

en: Really want to unlink %s?
th_TH: ต้องการยกเลิกลิงก์  %s?

en: It will immediately stop syncing.
th_TH: มันจะหยุดการเชื่อมข้อมูลในทันที

en: You do not have connected devices
th_TH: คุณไม่มีอุปกรณ์เชื่อมต่อ

en: Your clients (Desktop/Android/iOS) will be listed here.
th_TH: เครื่องลูกข่ายของคุณ (Desktop/Android/iOS) จะแสดงรายการตรงนี้

en: Successfully unlinked.
th_TH: ยกเลิกลิงก์สำเร็จ

en: Download
th_TH: ดาวน์โหลด

en: Current path:
th_TH: พาธปัจจุบัน:

en: Draft saved.
th_TH: ฉบับร่างบันทึกแล้ว

en: Continue editing
th_TH: แก้ไขต่อไป

en: Preview
th_TH: ดูตัวอย่าง

en: Standard Syntax
th_TH: ไวยากรณ์มาตรฐาน

en: Enter this
th_TH: กรอกตรงนี้

en: To see this
th_TH: ดูตรงนี้

en: bold
th_TH: หนา

en: text
th_TH: ข้อความ

en: italics
th_TH: ตัวเอียง

en: Header
th_TH: ส่วนหัว

en: Smaller header
th_TH: ส่วนหัวขนาดเล็กกว่า

en: Link something
th_TH: เช่นเดียวกับบางสิ่ง

en: alt text
th_TH: ข้อความอธิบาย

en: Extended Syntax for Wiki
th_TH: ส่วนขยายไวยากรณ์ สำหรับ Wiki

en: or
th_TH: หรือ

en: internal link to another wiki page.
th_TH: internal link สู่หน้า wiki อื่นๆ

en: internal link to a picture at this-library/images/pic.jpg.
th_TH: internal link สู่ภาพที่คลังแฟ้มข้อมูล library/images/pic.jpg

en: internal link to a file at this-library/folder/file.doc.
th_TH: internal link สู่ภาพที่คลังแฟ้มข้อมูล library/folder/file.doc

en: Font
th_TH: ฟอนท์

en: Font Size
th_TH: ขนาดฟอนท์

en: Huge
th_TH: ใหญ่

en: Normal
th_TH: ปกติ

en: Small
th_TH: เล็ก

en: Font Color
th_TH: สีฟอนท์

en: defaut color
th_TH: สีตั้งต้น

en: Bold (Ctrl/Cmd+B)
th_TH: ตัวหนา (Ctrl/Cmd+B)

en: Italic (Ctrl/Cmd+I)
th_TH: ตัวเอียง (Ctrl/Cmd+I)

en: Strikethrough
th_TH: ตัวขีด

en: Underline (Ctrl/Cmd+U)
th_TH: เส้นใต้ (Ctrl/Cmd+U)

en: Remove format
th_TH: ละทิ้งรูปแบบ

en: Bullet list
th_TH: รายการหัวข้อ

en: Number list
th_TH: รายการตัวเลข

en: Reduce indent (Shift+Tab)
th_TH: ลดเยื้อง (Shift+Tab)

en: Indent (Tab)
th_TH: เยื้อง(Tab)

en: Align Left (Ctrl/Cmd+L)
th_TH: ชิดซ้าย (Ctrl/Cmd+L)

en: Center (Ctrl/Cmd+E)
th_TH: จัดกลาง (Ctrl/Cmd+E)

en: Align Right (Ctrl/Cmd+R)
th_TH: ชิดขวา (Ctrl/Cmd+R)

en: Justify (Ctrl/Cmd+J)
th_TH: แสดงให้เห็น (Ctrl/Cmd+J)

en: Hyperlink
th_TH: ไฮเปอร์ลิงก์

en: Add
th_TH: เพิ่ม

en: Remove Hyperlink
th_TH: ละทิ้งไฮเปอร์ลิงก์

en: Insert picture (or just drag & drop)
th_TH: แทรกภาพ (หรือลากวาง)

en: Undo (Ctrl/Cmd+Z)
th_TH: ยกเลิก (Ctrl/Cmd+Z)

en: Redo (Ctrl/Cmd+Y)
th_TH: ทำซ้ำ (Ctrl/Cmd+Y)

en: Draft Available
th_TH: ฉบับร่างที่มีอยู่

en: There's a saved draft for this file, would you like to load it?
th_TH: นี่คือฉบับร่างสำหรับไฟล์นี้, คุณต้องการโหลดใช่หรือไม่?

en: Load
th_TH: โหลด

en: Discard
th_TH: ละทิ้ง

en: Failed to save draft, exceeded max quota
th_TH: บันทึกร่างผิดพลาด, เกินกว่าโควต้าสูงสุด

en: Draft successfully loaded
th_TH: อัพโหลดฉบับร่างสำเร็จ

en: Strong <strong> Ctrl+B
th_TH: ทำหนา <strong> Ctrl+B

en: strong text
th_TH: ข้อความหนา

en: Emphasis <em> Ctrl+I
th_TH: เน้น <em> Ctrl+I

en: emphasized text
th_TH: เน้นข้อความ

en: Hyperlink <a> Ctrl+L
th_TH: ไฮเปอร์ลิงก์ <a> Ctrl+L

en: enter link description here
th_TH: กรอกรายละเอียด ลิงก์ ตรงนี้

en: Insert Hyperlink
th_TH: แทรกไฮเปอร์ลิงก์

en: optional title
th_TH: ชื่อเรื่องตัวเลือก

en: Blockquote <blockquote> Ctrl+Q
th_TH: ยกข้อความทั้งย่อหน้า <blockquote> Ctrl+Q

en: Blockquote
th_TH: ยกข้อความทั้งย่อหน้า

en: Code Sample <pre><code> Ctrl+K
th_TH: โค้ดตัวอย่าง <pre><code> Ctrl+K

en: enter code here
th_TH: กรอกโค้ดตรงนี้

en: Image <img> Ctrl+G
th_TH: ภาพ <img> Ctrl+G

en: enter image description here
th_TH: กรอกคำอธิบายภาพที่นี้

en: Insert Image
th_TH: แทรกภาพ

en: Numbered List <ol> Ctrl+O
th_TH: รายการตัวเลข <ol> Ctrl+O

en: Bulleted List <ul> Ctrl+U
th_TH: รายการหัวข้อ <ul> Ctrl+U

en: List item
th_TH: รายการ

en: Heading <h1>/<h2> Ctrl+H
th_TH: ส่วนหัว <h1>/<h2> Ctrl+H

en: Heading
th_TH: ส่วนหัว

en: Horizontal Rule <hr> Ctrl+R
th_TH: บรรทัดแนวนอน <hr> Ctrl+R

en: Undo - Ctrl+Z
th_TH: ยกเลิก - Ctrl+Z

en: Redo - Ctrl+Y
th_TH: ทำซ้ำ - Ctrl+Y

en: Redo - Ctrl+Shift+Z
th_TH: ทำซ้ำ  - Ctrl+Shift+Z

en: Editing Help
th_TH: ช่วยเหลือแก้ไข

en: Submit failed. Please check the network.
th_TH: ส่งผิดพลาด โปรดตรวจสอบเครือข่าย

en: Password is required.
th_TH: รหัสผ่านจำเป็น

en: History
th_TH: ประวัติ

en: 's Version History
th_TH: ของประวัติเวอร์ชั่น

en: Tip:a new version will be generated after each modification, and you can restore the file to a previous version.
th_TH: แนะนำ: เวอร์ชั่นใหม่จะถูกสร้างภายหลังแก้ไขแต่ละครั้ง และคุณสามารถกู้คืนไฟล์สู่เวอร์ชั่นก่อนหน้านี้

en: Current Path:
th_TH: พาธปัจจุบัน:

en: Size
th_TH: ขนาด

en: (current version)
th_TH: (เวอร์ชั่นปัจจุบัน)

en: (Renamed or moved from %(old_path)s)
th_TH: (เปลี่ยนชื่อหรือย้ายจาก %(old_path)s)

en: Restore
th_TH: กู้คืน

en: Diff
th_TH: แตกต่าง

en: Documents
th_TH: เอกสาร

en: Introduction
th_TH: ส่วนแนะนำ

en: Help
th_TH: ช่วยเหลือ

en: Client
th_TH: ลูกข่าย

en: Seafile for Windows, Mac and Linux
th_TH: Seafile สำหรับ Windows, Mac และ Linux

en: Server Version:
th_TH: เครื่องแม่ข่ายเวอร์ชั่น:

en: Personal
th_TH: ส่วนบุคคล

en: Starred
th_TH: ติดดาว

en: Personal Wiki
th_TH: Wiki ส่วนบุคคล

en: Share Admin
th_TH: ผู้ดูแลแบ่งปัน

en: Links
th_TH: ลิงก์

en: Group
th_TH: กลุ่ม

en: No library is shared to your groups
th_TH: ไม่มีคลังแผ้มข้อมูลแบ่งปันสำหรับกลุ่มของคุณ

en: Welcome to Seafile!
th_TH: ยินดีต้อนรับสู่ Seafile!

en: Seafile organizes files into libraries. Each library can be synced and shared separately. We have created a personal library for you. You can create more libraries later.
th_TH: Seafile จัดการไฟล์ในคลังแฟ้มข้อมูล แต่ละคลังแฟ้มข้อมูลสามารถเชื่อมข้อมูลและแบ่งปันแยกจากกัน โดยเริ่มเราสร้างคลังแฟ้มข้อมูลส่วนบุคคลสำหรับคุณ และคุณสามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลมากขึ้นได้ภายหลัง

en: Seafile organizes files into libraries. Each library can be synced and shared separately. Howerver, since you are a guest user now, you can not create libraries.
th_TH: Seafile จัดการไฟล์ในคลังแฟ้มข้อมูล แต่ละคลังแฟ้มข้อมูล แต่ละคลังแฟ้มข้อมูลจะสามารถเชื่อมข้อมูลและแบ่งปันแยกจากกัน อย่างไรก็ตามคุณเมื่อคุณเป็น guest คุณไม่สามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลได้

en: Close
th_TH: ปิด

en: Choose a directory:
th_TH: เลือกไดเร็กทอรี่:

en: You don't have any library at present
th_TH: คุณไม่มีคลังฟ้มข้อมูล ณ ขณะนี้

en: Please choose a directory
th_TH: โปรดเลือกไดเร็กทอรี่

en: My Home
th_TH: บ้านของฉัน

en: Organization
th_TH: องค์กร

en: Search groups...
th_TH: เลือกกลุ่ม ...

en: No group found
th_TH: ไม่พบกลุ่ม

en: No one has created any groups yet
th_TH: ไม่พบใครสร้างกลุ่มใดๆ เลย

en: You can click "Add Group" button under "Group" label to create a group.
th_TH: คุณสามารถกดปุ่ม "เพิ่มกลุ่ม" ภายใต้ข้อความ "กลุ่ม" เพื่อสร้างกลุ่ม

en: Share From
th_TH: ฟอร์มแบ่งปัน

en: No public library
th_TH: ไม่มีคลังแฟ้มข้อมูลสาธารณะ

en: You can create a public library by clicking "New Library" button, others can view and download this library.
th_TH: คุณสามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลสาธารณะ โดยกดปุ่ม "สร้างคลังแฟ้มข้อมูล" บุคคลอื่นสามารถเรียกดูและดาวน์โหลดคลังแฟ้มข้อมูล

en: Search members...
th_TH: ค้นหาสมาชิก...

en: Database
th_TH: ฐานข้อมูล

en: Size:
th_TH: ขนาด:

en: Trash
th_TH: ถังขยะ

en: Move
th_TH: ย้าย

en: Copy
th_TH: คัดลอก

en: Upload Files
th_TH: อัพโหลดไฟล์

en: The owner of this library has run out of space.
th_TH: เนื้อที่เจ้าของคลังแฟ้มข้อมูลกำลังจะหมด

en: Please select a file at first.
th_TH: โปรดเลือกไฟล์ก่อน

en: close
th_TH: ปิด

en: Cancel All
th_TH: ยกเลิกทั้งหมด

en: Saving...
th_TH: กำลังบันทึก...

en: Update %(file_name)s
th_TH: ปรับปรุง %(file_name)s

en: Choose a file
th_TH: เลือกไฟล์

en: Smaller than %(max_file_size)s
th_TH: เล็กกว่า %(max_file_size)s

en: New Directory
th_TH: ไดเร็กทอรี่ใหม่

en: Directory Name
th_TH: ชื่อไดเร็กทอรี่

en: New File
th_TH: ไฟล์ใหม่

en: Featured File Type
th_TH: คุณลักษณะประเภทไฟล์

en: Click to choose
th_TH: กดเพื่อเลือก

en: online Rich Text format.
th_TH: รูปแบบ Rich text ออนไลน์

en: simple markup format.
th_TH: รูปแบบ simple markup

en: File Name
th_TH: ชื่อไฟล์

en: Current Library
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลปัจจุบัน

en: Other Libraries
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลอนอกเหนือ

en: Please click and choose a directory.
th_TH: โปรดกดและเลือกไดเรกทอรี่

en: Rename %(name)s as:
th_TH: เปลี่ยนชื่อ %(name)s เป็น:

en: This library is encrypted. Please input the password if you want to browse it online. And the password will be kept in the browser for only 1 hour.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลนี้ถูกเข้ารหัส โปรดป้อนข้อมูลรหัสผ่าน ถ้าคุณต้องการเรียกดูออนไลน์ และรหัสผ่านจะถูกรักษาในเบราว์เซอร์สำหรับใช้ 1 ชม.

en: discuss
th_TH: อภิปราย

en: group
th_TH: กลุ่ม

en: unstarred
th_TH: ยกเลิกติดดาว

en: File is too big
th_TH: ไฟล์ขนาดใหญ่เกินไป

en: File is too small
th_TH: ไฟล์ขนาดเล็กเกินไป

en: Filetype not allowed
th_TH: ประเภทไฟล์ไม่อนุญาต

en: Max number of files exceeded
th_TH: เกินจำนวนไฟล์สูงสุด

en: Uploaded bytes exceed file size
th_TH: ขนาดไบต์ที่อัพโหลดเกินขนาดไฟล์

en: Empty file upload result
th_TH: ผลการอัพโหลดไฟล์ว่าง

en: Error
th_TH: ผิดพลาด

en: Start
th_TH: เริ่ม

en: Delete Items
th_TH: ลบไอเทม

en: Are you sure you want to delete these selected items?
th_TH: คุณแน่ใจว่าต้องการลบไอเทมที่เลืกเหล่านี้?

en: Processing...
th_TH: ประมวลผล...

en: Successfully deleted %(name)s and %(amount)s other items.
th_TH: ลบ %(name)s และ %(amount)s ไอเท็มอื่นๆ สำเร็จ

en: Successfully deleted %(name)s.
th_TH: ลบ %(name)s สำเร็จ

en: Internal error. Failed to delete %(name)s and %(amount)s other items.
th_TH: Internal error การลบผิดพลาด %(name)s and %(amount)s ไอเท็มอื่นๆ สำเร็จ

en: Internal error. Failed to delete %(name)s.
th_TH: Internal error การลบ %(name)s ผิดพลาด

en: Move selected directories/files to:
th_TH: ย้ายไดเร็กทอรี่/ไฟล์สู่ :

en: Copy selected directories/files to:
th_TH: คัดลอกไดเร็กทอรี่/ไฟล์สู่ :

en: Invalid destination path
th_TH: พาธปลายทางไม่ถูกต้อง

en: Successfully moved %(name)s.
th_TH: ย้าย %(name)s สำเร็จ

en: Successfully moved %(name)s and %(amount)s other items.
th_TH: ย้าย %(name)s และ %(amount)s ไอเท็มอื่นๆสำเร็จ

en: Successfully copied %(name)s.
th_TH: คัดลอก %(name)s สำเร็จ

en: Successfully copied %(name)s and %(amount)s other items.
th_TH: คัดลอก %(name)s and %(amount)s ไอเท็มอื่นๆ สำเร็จ

en: Internal error. Failed to move %(name)s and %(amount)s other items.
th_TH: Internal error ย้าย %(name)s และ %(amount)s ไอเทมอื่นๆ สำเร็จ

en: Internal error. Failed to move %(name)s.
th_TH: Internal error ย้าย %(name)s ผิดพลาด

en: Internal error. Failed to copy %(name)s and %(amount)s other items.
th_TH: Internal error คัดลอก %(name)s และ %(amount)s ไอเทมอื่นๆ สำเร็จ

en: Internal error. Failed to copy %(name)s.
th_TH: Internal error คัดลอก %(name)s ผิดพลาด

en: Canceled.
th_TH: ยกเลิกแล้ว

en: Encrypting the file...
th_TH: กำลังเข้ารหัสไฟล์...

en: Error when encrypting.
th_TH: ผิดพลาดเมื่อเข้ารหัส

en: Uploading ...
th_TH: กำลังอัพโหลด ...

en: Done!
th_TH: เสร็จสิ้น!

en: Downloading...
th_TH: ดาวน์โหลด...

en: Decrypting...
th_TH: กำลังถอดรหัส...

en: Successfully deleted %(name)s
th_TH: ลบ %(name)s สำเร็จ

en: Rename File
th_TH: เปลี่ยนชื่อไฟล์

en: Rename Directory
th_TH: เปลี่ยนชื่อไดเร็กทอรี่

en: Copy File
th_TH: คัดลอกไฟล์

en: Move File
th_TH: ย้ายไฟล์

en: Copy Directory
th_TH: คัดลอกไดเร็กทอรี่

en: Move Directory
th_TH: ย้ายไดเร็กทอรี่

en: Copy %(name)s to:
th_TH: คัดลอก %(name)s สู่ :

en: Move %(name)s to:
th_TH: ย้าย  %(name)s สู่:

en: Directory download is not supported in this library.
th_TH: ดาวน์โหลดไดเร็กทอรี่ ไม่สนับสนุนในคลังแฟ้มข้อมูลนี้

en: starred
th_TH: ติดดาว

en: It is required.
th_TH: มันจำเป็น

en: Only an extension there, please input a name.
th_TH: เฉพาะส่วนขยายเหล่านั้น, โปรดใส่ชื่อ

en: Creating...
th_TH: กำลังสร้าง...

en: You have not renamed it.
th_TH: คุณไม่สามารถเปลี่ยนชื่อมัน

en: Successfully renamed %(old_name)s to %(new_name)s
th_TH: เปลี่ยนชื่อ %(old_name)s เป็น %(new_name)s สำเร็จ

en: Please select at least one contact.
th_TH: โปรดเลือกอย่างน้อยหนึ่งรายการติดต่อ

en: Please enter emails or groups, or select some.
th_TH: โปรดกรอกอีเมลล์หรือกลุ่ม, หรือเลือกอย่างใดอย่างหนึ่ง

en: You can't access this library.
th_TH: คุณไม่สามารถเข้าถึงคลังแฟ้มข้อมูล

en: modification history
th_TH: ประวัติแก้ไข

en: Back to Library
th_TH: ย้อนกลับคลังแฟ้มข้อมูล

en: Tip: A snapshot will be generated after modification, which records the library state before this modification.
th_TH: แนะนำ: snapshot จะถูกสร้างภายหลังการแก้ไข โดยบันทึกสถานะของคลังแฟ้มข้อมูลก่อนการแก้ไข

en: View Snapshot
th_TH: ดู Snapshot

en: Per page:
th_TH: ต่อหน้า:

en: Back to snapshots
th_TH: ย้อนกลับสู่ snapshot

en: Can't view this library
th_TH: ไม่สามารถเรียกดูคลังแฟ้มข้อมูล

en: Directory
th_TH: ไดเร็กทอรี่

en: 's trash
th_TH: ของถังขยะ

en: a week
th_TH: สัปดาห์

en: a month
th_TH: เดือน

en: all
th_TH: ทั้งหมด

en: Delete Time
th_TH: เวลาลบ

en: Transfer Ownership
th_TH: ถ่ายโอนความเป็นเจ้าของ

en: Change Password
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: Library Settings
th_TH: ตั้งค่าแฟ้มข้อมูล

en: Keep full history
th_TH: เก็บประวัติทั้งหมด

en: Don't keep history
th_TH: ไม่เก็บประวัติ

en: Only keep a period of history:
th_TH: เก็บประวัติเฉพาะช่วงหนึ่ง

en: days
th_TH: วัน

en: Transfer this library to another user:
th_TH: ถ่ายโอนคลังแฟ้มข้อมูลนี้สู่ผู้ใช้อื่น:

en: Change the password of this library:
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่านของคลังแฟ้มข้อมูล

en: Old Password
th_TH: รหัสผ่านเก่า

en: New Password(at least %(repo_password_min_length)s characters)
th_TH: รหัสผ่านใหม่(อย่างน้อย %(repo_password_min_length)s  ตัวอักษร)

en: New Password Again
th_TH: รหัสผ่านใหม่อีกครั้ง

en: Please enter the old password
th_TH: โปรดกรอกรหัสผ่านเก่า

en: Please enter the new password
th_TH: โปรดกรอกรหัสผ่านใหม่

en: New password is too short
th_TH: รหัสผ่านใหม่สั้นเกินไป

en: Please enter the new password again
th_TH: โปรดกรอกรหัสผ่านใหม่อีกครั้ง

en: New passwords don't match
th_TH: รหัสผ่านใหม่ไม่ตรงกัน

en: snapshots
th_TH: snapshot

en: Back to modification history
th_TH: ย้อนกลับแก้ไขประวัติ

en: Create Time
th_TH: เวลาสร้าง

en: Last Modifier
th_TH: ผู้แก้ไขล่าสุด

en: Detail
th_TH: รายละเอียด

en: Restore Library
th_TH: กู้คืนคลังแฟ้มข้อมูล

en: Are you sure you want to restore this library?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ ที่ต้องการกู้คืนคลังแฟ้มข้อมูล

en: Please input the password if you want to browse the shared file/directory. And the password will be kept on the server for only 1 hour.
th_TH: โปรดป้อนรหัสผ่านถ้าคุณต้องการค้นหาไฟล์/ไดเร็กทอรี่แบ่งปัน และรหัสผ่านจะถูกเก็บบนเครื่องแม่ข่ายแค่ 1 ชม.

en: Shared by:
th_TH: แบ่งปันโดย:

en: Save to...
th_TH: บันทึกเป็น ...

en: Save To:
th_TH: บันทึกเป็น:

en: File download is disabled: the share link traffic of owner is used up.
th_TH: ดาวน์โหลดไฟล์ถูกปิดใช้งาน: แบ่งปันลิงก์ทราฟฟิกของผู้ใช้ถูกใช้อยู่

en: Hi,
th_TH: สวัสดี,

en: %(email)s shared a %(file_shared_type)s <span style="font-weight:bold;">%(file_shared_name)s</span> to you on %(site_name)s:
th_TH: %(email)s แบ่งปัน %(file_shared_type)s <span style="font-weight:bold;">%(file_shared_name)s</span> กับคุณบน %(site_name)s:

en: %(email)s shared an upload link to you on %(site_name)s.
th_TH: %(email)s แบ่งปันอัพโหลดลิงก์กับคุณบน %(site_name)s.

en: You can go to the following page and upload your files:
th_TH: คุณสามารถไปยังหน้าที่ตามมาและอัพโหลไฟล์ของคุณ:

en: Stars
th_TH: ติดดาว

en: icon
th_TH: ไอคอน

en: Unstar
th_TH: ยกเลิกติดดาว

en: You don't have any starred files yet
th_TH: คุณไม่มีแฟ้มข้อมูลใดๆ ติดดาวเลย

en: You can star important files by clicking the "Star" button on file viewing page, and they will be listed here.
th_TH: คุณสามารถติดดาวแฟ้มข้อมูลที่สำคัญโดยกดที่ปุ่ม "ติดดาว" บนแฟ้มข้อมูลหน้าเรียกดู, และพวกเขาจะแสดงรายการตรงนี้

en: Successfully unstarred.
th_TH: ยกเลิกติดดาวสำเร็จ

en: modification details
th_TH: แก้ไขรายละเอียด

en: Back to file versions
th_TH: ย้อนกลับเวอร์ชั่นไฟล์

en: It's a newly-created blank file.
th_TH: นี่คือไฟล์ว่างที่สร้างขึ้นใหม่

en: before modification
th_TH: ก่อนแก้ไข

en: after modification
th_TH: หลังแก้ไข

en: Update file
th_TH: ปรับปรุงไฟล์

en: error:
th_TH: ผิดพลาด:

en: Upload file
th_TH: อัพโหลดไฟล์

en: to
th_TH: ถึง

en: Sorry, this user is not registered yet.
th_TH: ขอโทษ, ผู้ใช้นี้ยังไม่ลงทะเบียน

en: Current Path:
th_TH: พาธปัจจุบัน:

en: updated this file
th_TH: ปรับปรุงไฟล์นี้

en: Share
th_TH: แบ่งปัน

en: share
th_TH: แบ่งปัน

en: history
th_TH: ประวัติ

en: Post a discussion to group
th_TH: โพสอภิปรายสู่กลุ่ม

en: discussion
th_TH: อภิปราย

en: top
th_TH: บน

en: Please select at least 1 group.
th_TH: โปรดเลือกอย่างน้อย  1 กลุ่ม

en: Please input a discussion.
th_TH: โปรดป้อนอภิปราย

en: you can also press ←
th_TH: คุณสามารถกด ← เช่นเดียวกัน

en: prev
th_TH: ย้อนกลับ

en: you can also press →
th_TH: คุณสามารถกด → เช่นเดียวกัน

en: next
th_TH: ต่อไป

en: Encoding:
th_TH: กำลังแปลงรหัส:

en: auto detect
th_TH: ตรวจพบอัตโนมัติ

en: <span id="pdf-page"><label for="page-number">Page</label> <input type="number" id="page-number" value="1" min="1"></input> / <span id="page-nums"></span></span>
th_TH: <span id="pdf-page"><label for="page-number">หน้า</label> <input type="number" id="page-number" value="1" min="1"></input> / <span id="page-nums"></span></span>

en: Full Screen
th_TH: เต็มจอ

en: loading...
th_TH: กำลังโหลด...

en: You can use IE 10 or other browsers, for example, firefox, to view it online.
th_TH: คุณสามารถใช้ IE10 หรือเบราเซอร์, ยกตัวอย่าง firefox สามารถเรียกดูออนไลน์

en: To view it online, you can use firefox, chrome or IE 9.
th_TH: คุณสามารถใช้ firefox, chrome or IE9 เพื่อเรียกดูออนไลน์

en: Upload files to <span class="op-target">%(dir_name)s</span>
th_TH: อัพโหลดไฟล์สู่  <span class="op-target">%(dir_name)s</span>

en: shared by:
th_TH: แบ่งปันโดย:

en: Add Files
th_TH: เพิ่มไฟล์

en: File size should be smaller than %(max_file_size)s
th_TH: ขนาดไฟล์ควรจะเล็กกว่า %(max_file_size)s

en: Log In
th_TH: เข้าระบบ

en: (forgot password)
th_TH: (ลืมรหัสผ่าน)

en: Not clear? Refresh it.
th_TH: ไม่ชัดเจน? รีเฟรชใหม่

en: Incorrect email or password
th_TH: อีเมลล์หรือรหัสผ่านไม่ถูกต้อง

en: Remember me for %(remember_days)s days
th_TH: จดจำสำหรับ %(remember_days)s วัน

en: Signup
th_TH: ลงทะเบียน

en: Failed to refresh the CAPTCHA, please try again later.
th_TH: รีเฟรช CAPTCHA ผิดพลาด, โปรดลองใหม่ภายหลัง

en: Email cannot be blank
th_TH: อีเมลล์ไม่สามารถเว้นว่าง

en: Password cannot be blank
th_TH: รหัสผ่านไม่สามารถเว้นว่าง

en: Log Out
th_TH: ออกจากระบบ

en: Thanks for your participation!
th_TH: ขอบคุณที่มีส่วนร่วม

en: Log in again
th_TH: เข้าระบบอีกครั้ง

en: Password Change Successfully
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่านสำเร็จ

en: Your password has been changed successfully.
th_TH: รหัสผ่านของคุณถูกเปลี่ยนสำเร็จ

en: Password Modification
th_TH: แก้ไขรหัสผ่าน

en: Confirm Password
th_TH: ยืนยันรหัสผ่าน

en: Current password cannot be blank
th_TH: รหัสผ่านปัจจุบันห้ามเป็นช่องว่าง

en: Please enter the password again
th_TH: โปรดกรอกรหัสผ่านอีกครั้ง

en: Passwords don't match
th_TH: รหัสผ่านไม่ตรงกัน

en: Successfully reset password
th_TH: รีเซตรหัสผ่านสำเร็จ

en: Successfully reset password.
th_TH: รีเซตรหัสผ่านสำเร็จ

en: Password Reset
th_TH: รีเซตรหัสผ่าน

en: Reset Password
th_TH: รีเซตรหัสผ่าน

en: New Password:
th_TH: รหัสผ่านใหม่

en: Confirm Password:
th_TH: ยืนยันรหัสผ่าน

en: Failed to reset password: this link is no longer available.
th_TH: รีเซตรหัสผ่านไม่สำเร็จ: ลิงก์นี้ไม่มีอยู่

en: Password Reset Successfully
th_TH: รีเซตรหัสผ่านสำเร็จ

en: We've sent a password reset email to your mailbox.
th_TH: เราส่งอีเมลล์รีเซตรหัสผ่านสู่ตู้จดหมายของท่านแล้ว

en: To reset the password of your account %(account)s on %(site_name)s, please click the following link:
th_TH: รีเซตรหัสผ่านของบัญชีผู้ใช้คุณ %(account)s บน %(site_name)s, โปรดกดลิงก์นี้

en: If you did not request it, just skip it.
th_TH: ถ้าคุณไม่ต้องการมัน, ข้ามมัน

en: Your email used in login:
th_TH: อีเมลล์ของคุณถูกใช้ในการเข้าสู่ระบบ

en: We will send you an email to set new password
th_TH: เราจะส่งอีเมลล์ที่กำหนดรหัสผ่านใหม่ให้คุณ

en: Registration complete
th_TH: ลงทะเบียนสมบูรณ์

en: An activation email has been sent. Please check your email and click on the link to activate your account.
th_TH: อีเมลล์เปิดใช้งานถูกส่งแล้ว โปรดตรวจสอบอีเมลล์ของคุณและกดลิงก์เพื่อเปิดใช้งานบัญชีของท่าน

en: Registration complete, please wait for administrator to activate your account.
th_TH: ลงทะเบียนสมบูรณ์, โปรดรอผู้ดูแลระบบเปิดใช้งานบัญชีของท่าน

en: Register
th_TH: ลงทะเบียน

en: Welcome back, you are already signed in.
th_TH: ยินดีต้อนรับกลับ, คุณเข้าสู่ระบบแล้ว

en: Sign Up
th_TH: ลงทะเบียน

en:  is not supported. Please choose an image file.
th_TH: ไม่สนับสนุน โปรดเลือกไฟล์รูปภาพ

en:  is not supported. File extensions can only be
th_TH: ไม่สนับสนุน นามสกุลไฟล์ที่สามารถมี

en:  is too large. Allowed maximum size is 1MB.
th_TH: ใหญ่เกินไป อนุญาตขนาดใหญ่สุด 1 MB

en: This type of file cannot be viewed online.
th_TH: ประเภทไฟล์ไม่สามารถสนับสนุนเรียกดูออนไลน์

en: Share %(name)s
th_TH: แบ่งปัน %(name)s

en: Download Link
th_TH: ดาวน์โหลดลิงก์

en: Upload Link
th_TH: อัพโหลดลิงก์

en: Private Share
th_TH: แบ่งปันส่วนตัว

en: Add password protection
th_TH: เพิ่มป้องกันรหัสผ่าน

en: (at least %(repo_password_min_length)s characters)
th_TH: (อย่างน้อย %(repo_password_min_length)s ตัวอักษร)

en: Password again
th_TH: รหัสผ่านอีกครั้ง

en: Generate
th_TH: สร้าง

en: Link:
th_TH: ลิงก์:

en: Send
th_TH: ส่ง

en: Send to:
th_TH: ส่งถึง:

en: Emails, Seperated by ','
th_TH: อีเมลล์, แบ่งด้วย ','

en: Message (optional):
th_TH: ข้อความ (เลือก)

en: Sending...
th_TH: กำลังส่ง...

en: You can share the generated link to others and then they can upload files to this directory via the link.
th_TH: คุณสามารถแบ่งปันลิงก์ที่สร้างขึ้นสู่ผู้อื่นและพวกเขาสามารถอัพโหลดไฟล์สู่ไดเร็กทอรี่นี้ผ่านลิงก์

en: Upload Link:
th_TH: อัพโหลดลิงก์:

en: Modification Details
th_TH: ปรับปรุงรายละเอียด

en: New files
th_TH: ไฟล์ใหม่

en: Deleted files
th_TH: ลบไฟล์แล้ว

en: Renamed or Moved files
th_TH: เปลี่ยนชื่อหรือย้ายไฟล์

en: Modified files
th_TH: ปรับปรุงไฟล์แล้ว

en: New directories
th_TH: ไดเร็กทอรี่ใหม่

en: Deleted directories
th_TH: ลบไดเร็กทอรี่แล้ว

en: Unknown error.
th_TH: ผิดพลาดไม่ทราบสาเหตุ

en: Mine
th_TH: ของฉัน

en: Sub-libraries
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลย่อย

en: Shared
th_TH: แบ่งปันแล้ว

en: New Sub-library
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลย่อยใหม่

en: You have not created any libraries
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลใดๆ

en: You can create a library to organize your files. For example, you can create one for each of your projects. Each library can be synchronized and shared separately.
th_TH: คุณสามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลในโครงสร้างไฟล์ของคุณ ตัวอย่าง, คุณสามารถสร้างหนึ่งของแต่ละโปรเจค แต่ละคลังแฟ้มข้อมูลสามารถเชื่อมข้อมูลและแบ่งปันแยกจากกัน

en: Origin
th_TH: ต้นฉบับ

en: You have not created any sub-libraries
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลย่อย

en: You can create a sub-library from a directory inside a library. A sub-library can be independently synced and shared. Files in the sub-library will be automatically kept in sync with those in the directory of the origin library.
th_TH: คุณสามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลย่อยจากไดเรกทอรี่โดยตรงภายในคลังแฟ้มข้อมูลนั้น โดยคลังแฟ้มข้อมูลย่อยไม่ขึ้นอยู่กับเชื่อมโยงข้อมูลหรือการแบ่งปัน ไฟล์ที่อยู่ในคลังแฟ้มข้อมูลย่อยจะถูกเชื่อมโยงเก็บอัตโนมัติกับไดเร็กทอรี่ต้นฉบับของคลังแฟ้มข้อมูล

en: No library is shared to you
th_TH: ไม่มีคลังแฟ้มข้อมูลแบ่งปันสำหรับคุณ

en: The file is being processed, please wait...
th_TH: ไฟล์ถูกประมวลผล, โปรดรอ ...

en: hide outline
th_TH: ซ่อนเอาท์ไลน์

en: show outline
th_TH: แสดงเอาท์ไลน์

en: Document convertion failed.
th_TH: แปลงเอกสารผิดพลาด

en: too weak
th_TH: อ่อนเกินไป

en: weak
th_TH: อ่อน

en: medium
th_TH: ปานกลาง

en: strong
th_TH: แข็งแรง

en: Share Permission
th_TH: อนุญาตแบ่งปัน

en: Encrypt
th_TH: เข้ารหัส

en: Name is required
th_TH: ชื่อ จำเป็น

en: Description is required
th_TH: อธิบาย จำเป็น

en: Please enter password
th_TH: โปรดกรอกรหัสผ่าน

en: Password is too short
th_TH: รหัสผ่านสั้นเกินไป

en: Delete succeeded.
th_TH: ลบสำเร็จ

en: Really want to delete %(lib_name)s ?
th_TH: ต้องการลบ %(lib_name)s จริงหรือไม่?

en: Upload
th_TH: อัพโหลด

en: More operations
th_TH: ดำเนินการเพิ่มเติม

en: More Operations
th_TH: ดำเนินการเพิ่มเติม

en: Share %(lib_name)s
th_TH: แบ่งปัน %(lib_name)s

en: Emails or Groups, Seperated by ','
th_TH: อีเมลล์ หรือกลุ่ม, แบ่งโดย ','

en: Tip: must be organization members or organization groups, enter "all" to share to public library.
th_TH: แนะนำ: ต้องเป็นสมาชิกหรือกลุ่มในองค์การ, กรอก "all" แบ่งปันเป็นคลังแฟ้มข้อมูลสาธารณะ

en: Tip: enter "all" to share to public library.
th_TH: แนะนำ: กรอก "all" เพื่อแบ่งปันในคลังแฟ้มข้อมูลสาธารณะ

en: Search files in this wiki
th_TH: ค้นหาไฟล์ใน wiki นี้

en: Search files in this library
th_TH: ค้นหาไฟล์ในคลังแฟ้มข้อมูล

en: Search Files
th_TH: ค้นหาไฟล์

en: advanced
th_TH: พิเศษ

en: In all libraries
th_TH: ในคลังแฟ้มข้อมูลทั้งหมด

en: In this wiki
th_TH: ใน wiki นี้

en: In this library
th_TH: ในคลังแฟ้มข้อมูลนี้

en: in %(name)s
th_TH: ใน %(name)s

en: All file types
th_TH: ทุกประเภทไฟล์

en: Custom file types
th_TH: ประเภทไฟล์ปรับแต่ง

en: Text files
th_TH: ไฟล์ข้อความ

en: Images
th_TH: ภาพ

en: Video
th_TH: วิดีโอ

en: Audio
th_TH: เสียง

en: markdown
th_TH: ทำเครื่องหมาย

en: Input file extensions here, separate with ','
th_TH: ป้อนนามสกุลไฟล์ที่นี่, แบ่งโดย ','

en: Please select at least one file type or input at least one file extension
th_TH: โปรดเลือกอย่างน้อยหนึ่งประเภทไฟล์หรือป้อนอย่างน้อยหนึ่งนามสกุลไฟล์

en: Select contacts
th_TH: โปรดเลือกรายการติดต่อ

en: Please input at least an email.
th_TH: โปรดป้อนอย่างน้อยหนึ่งอีเมลล์

en: Used:
th_TH: ใช้ไปแล้ว:

en: Traffic this month:
th_TH: ทราฟิกเดือนนี้

en: Payment
th_TH: ชำระเงิน

en: Users
th_TH: ผู้ใช้

en: Organizations
th_TH: องค์กร

en: Traffic
th_TH: ทราฟิก

en: Logs
th_TH: ปูมเหตุการณ์

en: Transfer Library
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลถ่ายโอน

en: Transfer %(lib_name)s to:
th_TH: ถ่ายโอน %(lib_name)s สู่:

en: Owner
th_TH: เจ้าของ

en: Creator
th_TH: ผู้สร้าง

en: Create At
th_TH: สร้างเมื่อ

en: Delete Group
th_TH: ลบกลุ่ม

en: Search libraries by name...
th_TH: ค้นหาคลังแฟ้มข้อมูลด้วยชื่อ

en: All
th_TH: ทั้งหมด

en: Orphan
th_TH: กำพร้า

en: System
th_TH: ระบบ

en: All Organizations
th_TH: องค์การทั้งหมด

en: Url Prefix
th_TH: คำนำหน้า Url

en: Space Used
th_TH: พื้นที่ที่ใช้ไป

en: Created At
th_TH: สร้างเมื่อ

en: None.
th_TH: ไม่มี

en: Passwords do not match
th_TH: รหัสผ่านไม่ตรงกัน

en: Number of members
th_TH: จำนวนสมาชิก

en: Number of groups
th_TH: จำนวนกลุ่ม

en: Set Quota
th_TH: กำหนดโควต้า

en: Set org storage limit
th_TH: กำหนดจำกัดเนื้อที่

en: Tip: 0 means default limit
th_TH: แนะนำ: 0 คือค่าจำกัดตั้งต้น

en: Status
th_TH: สถานะ

en: Create At / Last Login
th_TH: สร้างเมื่อ / เข้าสู่ระบบล่าสุด

en: Active
th_TH: เปิดใช้งาน

en: Inactive
th_TH: ไม่เปิดใช้งาน

en: ResetPwd
th_TH: รีเซตรหัสผ่าน

en: Activating..., please wait
th_TH: กำลังเปิดใช้งาน..., โปรดรอ

en: Delete User
th_TH: ลบผู้ใช้

en: Are you sure you want to reset the password of %s ?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ ที่จะรีเซตรหัสผ่านของ %s ?

en: Edit succeeded, an email has been sent.
th_TH: แก้ไขสำเร็จ อีเมลล์ถูกส่งแล้ว

en: Edit succeeded, but failed to send email, please check your email configuration.
th_TH: แก้ไขสำเร็จ แต่ผิดพลาดในการส่งอีเมลล์ โปรดตรวจสอบการกำหนดค่าอีเมลล์ของคุณ

en: All Public Links
th_TH: ลิงค์สาธารณะทั้งหมด

en: Count
th_TH: นับ

en: Search Library
th_TH: ค้นหาคลังแฟ้มข้อมูล

en: Tip: you can search by keyword in name or owner or both.
th_TH: แนะนำ: คุณสามารถค้นหาโดยใช้คีย์เวิร์ดในชื่อหรือเจ้าของหรือทั้งคู่

en: Result
th_TH: ผลลัพธ์

en: No result
th_TH: ไม่มีผลลัพธ์

en: User Traffic
th_TH: ทราฟฟิกผู้ใช้

en: Month:
th_TH: เดือน:

en: User
th_TH: ผู้ใช้

en: Total Usage
th_TH: ใช้งานทั้งหมด

en: Search users...
th_TH: ค้นหาผู้ใช้ ...

en: Import users
th_TH: นำเข้าผู้ใช้

en: Add user
th_TH: เพิ่มผู้ใช้

en: Role
th_TH: บทบาท

en: You can also add a user as a guest, who will not be allowed to create libraries and groups.
th_TH: คุณสามารถเพิ่มผู้ใช้เช่นเดียวกับ guest, คือคนที่ไม่สามารถสร้างคลังแฟ้มข้อมูลและกลุ่ม

en: Default
th_TH: ค่าตั้งต้น

en: Import users from a CSV file
th_TH: นำเข้าผู้ใช้จากไฟล์  CSV

en: File format: user@mail.com,password
th_TH: รูปแบบไฟล์: user@mail.com,password

en: Please choose a CSV file
th_TH: โปรดเลือกไฟล์ CSV

en: A new server version %(v)s is available.
th_TH: เครื่องแม่ข่ายเวอร์ชั่นใหม่ %(v)s

en: Add admin
th_TH: เพิ่มผู้ดูแลระบบ

en: Add admins
th_TH: เพิ่มผู้ดูแลระบบ

en: Tip: the emails should be the users already added.
th_TH: แนะนำ: อีเมลล์ควรผู้ใช้ที่เพิ่มเรียบร้อย

en: Revoke Admin
th_TH: ยกเลิกผู้ดูแลระบบ

en: Set Admin
th_TH: กำหนดผู้ดูแลระบบ

en: Your account %(username)s on %(site_name)s has been activated.
th_TH: บัญชีของคุณ %(username)s บน %(site_name)s เปิดใช้งานแล้ว

en: %(user)s invited you to join organization "%(org_name)s" on %(site_name)s.
th_TH: %(user)s เชิญคุณเข้าสู่องค์การ "%(org_name)s" บน %(site_name)s.

en: %(user)s invited you to join %(site_name)s.
th_TH: %(user)s เชิญคุณเข้าร่วม %(site_name)s.

en: Here is your account information:
th_TH: ข้อมูลบัญชีผู้ใช้ของคุณ

en: Email: %(email)s
th_TH: อีเมลล์: %(email)s

en: Password: %(password)s
th_TH: รหัสผ่าน: %(password)s

en: Your password on %(site_name)s has been reset. Now it is %(password)s. Please change it as soon as possible.
th_TH: รหัสผ่านของคุณ %(site_name)s ถูกรีเซตแล้ว. ตอนนี้รหัสผ่านคือ %(password)s. โปรดเปลี่ยนมันเร็วที่สุดเท่าที่ทำได้

en: Search User
th_TH: ค้นหาผู้ใช้

en: Are you sure you want to revoke the admin permission of %s ?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ ที่จะถอนสิทธิ์ผู้ดูแลระบบ %s ?

en: Are you sure you want to set %s as admin?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ ที่จะกำหนด %s เท่ากับผู้ดูแลระบบ?

en: Back to user list
th_TH: ย้อนกลับสู่รายการผู้ใช้

en: Used
th_TH: ใช้ไป

en: Sharing
th_TH: แบ่งปัน

en: Set user storage limit
th_TH: กำหนดจำกัดขนาดจัดเก็บผู้ใช้

en: You do not have personal wiki
th_TH: คุณไม่สามารถมี personal wiki

en: Personal Wiki Pages
th_TH: เพจ Personal wiki

en: Permission denied.
th_TH: ปฏิเสธการได้รับอนุญาต

en: permission error
th_TH: ผิดพลาดการรับอนุญาต

en: Unable to view recycle page
th_TH: ไม่สามารถเรียกดูเพจรีไซเคิล

en: Failed to edit library information.
th_TH: ผิดพลาดแก้ไขข้อมูลของคลังแฟ้มข้อมูล

en: Failed to save settings on server
th_TH: เกิดการผิดพลาดในการบันทึกการตั้งค่าบนระบบ

en: Settings saved.
th_TH: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Username %s is not valid.
th_TH: ชื่อผู้ใช้ %s ไม่ถูกต้อง

en: User %s is not found.
th_TH: ไม่พบผู้ใช้ %s

en: User %s is not in current organization.
th_TH: ผู้ใช้ %s ไม่อยู่ในโครงสร้างปัจจุบัน

en: Library %(repo_name)s has been transfered to %(new_owner)s.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูล %(repo_name)s ถูกถ่ายโอนสู่ %(new_owner)s. แล้ว

en: Faied to change password, you are not owner.
th_TH: ผิดพลาดเปลี่ยนรหัสผ่าน, คุณไม่ใช่เจ้าของ

en: Successfully updated the password of Library %(repo_name)s.
th_TH: ปรับปรุงรหัสผ่านคลังแฟ้มข้อมูล %(repo_name)s. สำเร็จ

en: Filename contains invalid character
th_TH: ชื่อแฟ้มข้อมูลประกอบด้วยตัวอักษรที่ไม่ถูกต้อง

en: Duplicated filename
th_TH: ชื่อแฟ้มข้อมูลซ้ำกัน

en: File size surpasses the limit
th_TH: ขนาดไฟล์เกินกว่ากำหนด

en: The space of owner is used up, upload failed
th_TH: ผิดพลาดอัพโหลด พื้นที่ว่างของเจ้าของถูกใช้อยู่

en: An error occurs during file transfer
th_TH: ระหว่างถ่ายโอนไฟล์เกิดข้อผิดพลาด

en: Invalid url
th_TH: url ไม่ถูกต้อง

en: Unable to view library modification
th_TH: ไม่สามารถเรียกดูคลังแฟ้มข้อมูลที่ถูกแก้ไข

en: Please specify history ID
th_TH: โปรดระบุหมายเลขประวัติ

en: Library does not exist
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลไม่มีอยู่

en: History you specified does not exist
th_TH: ประวัติที่คุณระบุไม่มีอยู่

en: Unknown error
th_TH: ผิดพลาดไม่ทราบสาเหตุ

en: My Library
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลของผม

en: Failed to unshare the library, as it does not exist.
th_TH: ผิดพลาดยกเลิกแบ่งปันคลังแฟ้มข้อมูล เท่ากับมันไม่มีอยู่

en: Unshare "%s" successfully.
th_TH: ยกเลิกแบ่งปัน "%s" สำเร็จ

en: Failed to unshare "%s".
th_TH: ผิดพลาดยกเลิกแบ่งปัน "%s"

en: Failed to delete file.
th_TH: ผิดพลาดลบแฟ้มข้อมูล

en: %s successfully deleted.
th_TH: %s ลบสำเร็จ

en: Internal error. Failed to delete %s.
th_TH: Internal error ผิดพลาดลบ %s

en: Unable to access file: share link traffic is used up.
th_TH: ไม่สามารถเข้าถึงแฟ้มข้อมูล: share link traffic ถูกใช้งานอยู่

en: Unable to access file
th_TH: ไม่สามารถเข้าถึงไฟล์

en: Successfully revert %(path)s to <a href="%(root)s">root directory.</a>
th_TH: ปรับ %(path)s สู่ <a href="%(root)s">root directory.</a> สำเร็จ

en: Successfully revert <a href="%(url)s">%(path)s</a>
th_TH: ปรับ <a href="%(url)s">%(path)s</a> สำเร็จ

en: Successfully revert %(path)s to <a href="%(url)s">root directory.</a>
th_TH: ปรับ %(path)s สู่ <a href="%(url)s">ไดเร็กทอรี่หลัก</a> สำเร็จ

en: Unable to download directory "%s": size is too large.
th_TH: ไม่สามารถดาวน์โหลดไดเร็กทอรี่ "%s": ขนาดใหญ่เกินไป

en: Unable to download "%s"
th_TH: ไม่สามารถดาวน์โหลด "%s"

en: Successfully enable "Personal Wiki".
th_TH: เปิดใช้งาน "Personal Wiki" สำเร็จ

en: Successfully disable "Personal Wiki".
th_TH: ปิดใช้งาน "Personal Wiki" สำเร็จ

en: You don't have permission to access the library.
th_TH: คุณไม่ได้รับอนุญาตเข้าถึงคลังแฟ้มข้อมูล

en: No path.
th_TH: ไม่มีพาธ

en: The group doesn't exist
th_TH: กลุ่มนั้นไม่มีอยู่

en: Library does not exist.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลไม่มีอยู่

en: Library is encrypted.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลถูกเข้ารหัส

en: Error: no head commit id
th_TH: ผิดพลาด: ไม่มีหัวข้อหมายเลขยืนยัน

en: Argument missing.
th_TH: อากิวเมนต์สูญหาย

en: Destination path is too long.
th_TH: พาธปลายทางยาวเกินไป

en: Successfully moved %(name)s <a href="%(url)s">view</a>
th_TH: ย้าย %(name)s <a href="%(url)s">เรียกดู</a> สำเร็จ

en: Successfully copied %(name)s <a href="%(url)s">view</a>
th_TH: คัดลอก %(name)s <a href="%(url)s">เรียกดู</a> สำเร็จ

en: Can not move directory %(src)s to its subdirectory %(des)s
th_TH: ไม่สามารถย้ายไดเร็กทอรี่ %(src)s ไปยังไดเร็กทอรี่ย่อย %(des)s

en: Can not copy directory %(src)s to its subdirectory %(des)s
th_TH: ไม่สามารถคัดลอก %(src)s ไปยังไดเร็กทอรี่ย่อย %(des)s

en: Destination path is too long for %s.
th_TH: พาธปลายทางยาวเกินไปสำหรับ %s

en: Failed to get file block list
th_TH:  ดึงรายการบล๊อคแฟ้มข้อมูลผิดพลาด

en: Wrong repo id
th_TH: หมายเลข repo ผิดพลาด

en: System library can not be deleted.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลระบบไม่สามารถลบได้

en: No conflict in the merge.
th_TH: ไม่พบข้อขัดแย้งในการผสาน

en: You do not have permission to create library
th_TH: คุณไม่ได้รับสิทธิในการสร้างคลังแฟ้มข้อมูล

en: HTTPError: failed to open file online
th_TH: HTTPError: เปิดไฟล์ออนไลน์ผิดพลาด

en: URLError: failed to open file online
th_TH: URLError: เปิดไฟล์ออนไลน์ผิดพลาด

en: The encoding you chose is not proper.
th_TH: แปลงรหัสที่คุณเลือกไม่เหมาะสม

en: Unknown file encoding
th_TH: ไม่ทราบแปลงรหัสไฟล์

en: File size surpasses %s, can not be opened online.
th_TH: ขนาดของไฟล์เกินกว่า %s ไม่สามารถเปิดออนไลน์

en: Unable to view file
th_TH: ไม่สามารถเรียกดูไฟล์

en: Invalid file format.
th_TH: รูปแบบไฟล์ไม่ถูกต้อง

en: The library does not exist.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลนี้ไม่มีอยู่

en: The library is encrypted.
th_TH: คลังแฟ้มข้อมูลนี้ถูกเข้ารหัส

en: Unable to edit file
th_TH: ไม่สามารถแก้ไขไฟล์

en: The file does not exist.
th_TH: ไฟล์ไม่มีอยู่

en: Edit online is not offered for this type of file.
th_TH: ไม่รองรับการแก้ไขไฟล์ประเภทนี้ออนไลน์

en: Failed to set quota: internal server error
th_TH: ผิดพลาดกำหนดโควต้า: Internal server error

en: Successfully deleted %s
th_TH: ลบ %s สำเร็จแล้ว

en: Failed to delete: the user does not exist
th_TH: ผิดพลาดลบ: ผู้ใช้ไม่มีอยู่

en: Successfully set %s as admin
th_TH: กำหนด %s เช่นเดียวกับผู้ดูแลระบบสำเร็จ

en: Failed to set admin: the user does not exist
th_TH: ผิดพลาดกำหนดผู้ดูแลระบบ: ผู้ใช้ไม่มีอยู่

en: Successfully revoke the admin permission of %s
th_TH: ถอนสิทธิ์ผู้ดูแลระบบ %s สำเร็จ

en: Failed to revoke admin: the user does not exist
th_TH: ผิดพลาดถอนสิทธิ์ผู้ดูแลระบบ: ผู้ใช้นั้นไม่มีอยู่

en: Successfully activated "%s".
th_TH: เปิดใช้งาน "%s" สำเร็จ

en: Failed to activate: user does not exist.
th_TH: ผิดพลาดเปิดใช้งาน: ผู้ใช้ไม่มีอยู่

en: Successfully deactivated "%s".
th_TH: ยกเลิกเปิดใช้ "%s" สำเร็จ

en: Failed to deactivate: user does not exist.
th_TH: ผิดพลาดยกเลิกเปิดใช้: ผู้ใช้ไม่มีอยู่

en: Your account on %s is activated
th_TH: บัญชีผู้ใช้ %s เปิดใช้งานแล้ว

en: Password has been reset on %s
th_TH: รหัสผ่านถูกรีเซตบน %s

en: Successfully reset password to %(passwd)s, an email has been sent to %(user)s.
th_TH: รีเซตรหัสผ่าน %(passwd)s สำเร็จ และอีเมลล์ถูกส่งไปถึง %(user)s

en: Successfully reset password to %(passwd)s, but failed to send email to %(user)s, please check your email configuration.
th_TH: รีเซตรหัสผ่านสู่ %(passwd)s แต่ผิดพลาดในการส่งอีเมลล์ให้ %(user)s, โปรดตรวจสอบการกำหนดค่าอีเมลล์ของคุณ

en: Successfully reset password to %(passwd)s for user %(user)s.
th_TH: รีเซตรหัสผ่านสู่ %(passwd)s สำหรับ %(user)s

en: Successfully reset password to %(passwd)s for user %(user)s. But email notification can not be sent, because Email service is not properly configured.
th_TH: รีเซตรหัสผ่านสู่ %(passwd)s สำหรับผู้ใช้ %(user)s แต่แจ้งเตือนอีเมลล์ไม่สามารถส่งได้ เพราะบริการอีเมลล์ถูกกำหนดไม่เหมาะสม

en: Failed to reset password: user does not exist
th_TH: ผิดพลาดรีเซตรหัสผ่าน: ผู้ใช้ไม่มีอยู่

en: You are invited to join %s
th_TH: คุณถูกเชิญให้ร่วม %s

en: Successfully added user %s. An email notification has been sent.
th_TH: เพิ่มผู้ใช้ %s สำเร็จ แจ้งเตือนด้วยอีเมลล์ถูกส่งแล้ว

en: Successfully added user %s. An error accurs when sending email notification, please check your email configuration.
th_TH: เพิ่มผู้ใช้ %s สำเร็จ พบข้อผิดพลาดระหว่างส่งแจ้งเตือนอีเมลล์ โปรดตรวจสอบการกำหนดค่าอีเมลล์

en: Successfully added user %s.
th_TH: เพิ่มผู้ใช้ %s สำเร็จ

en: Successfully added user %s. But email notification can not be sent, because Email service is not properly configured.
th_TH: เพิ่มผู้ใช้ %s สำเร็จ แต่แจ้งเตือนด้วยอีเมลล์ไม่สามารถส่งได้เพราะบริการอีเมลล์ถูกกำหนดค่าไม่เหมาะสม

en: Successfully transfered.
th_TH: ถ่ายโอนสำเร็จ

en: Failed to transfer, user %s not found
th_TH: ผิดพลาดถ่ายโอน, ผู้ใช้ %s ไม่พบ

en: Failed to transfer, invalid arguments.
th_TH: ผิดพลาดถ่ายโอน, อากิวเมนท์ไม่ถูกต้อง

en: Using LDAP now, can not add admin.
th_TH: ตอนนี้ใช้ LDAP , ไม่สามารถเพิ่มผู้ดูแล

en: Successfully set %s as admin.
th_TH: กำหนด %s เป็นผู้ดูแลระบบสำเร็จ

en: Failed to set %s as admin: user does not exist.
th_TH: ผิดพลาดกำหนด %s เป็นผู้ดูแลระบบ: ผู้ใช้ไม่มีอยู่

en: Import succeeded
th_TH: นำเข้าสำเร็จ

en: Please select a csv file first.
th_TH: โปรดเลือกแฟ้มข้อมูล csv ก่อน

en: You do not have permission to create wiki
th_TH: คุณไม่ได้รับอนุญาตสร้าง wiki
