seahub - en to pt_PT translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt_PT: Eliminar

en: Name
pt_PT: Nome

en: Password is too short
pt_PT: A palavra-passe é muito curta

en: Read-Write
pt_PT: Ler/Escrever

en: Read-Only
pt_PT: Ler Apenas

en: Password
pt_PT: Palavra-passe

en: Wrong password
pt_PT: Palavra-passe incorreta

en: Please check the network.
pt_PT: Por favor verifique a ligação à rede.

en: file
pt_PT: ficheiro

en: Permission denied
pt_PT: Permissão recusada

en: Name(optional)
pt_PT: Nome (opcinal)

en: Edit
pt_PT: Editar

en: File
pt_PT: Ficheiro

en: Created library
pt_PT: Biblioteca criada.

en: Groups
pt_PT: Grupos

en: Failed. Please check the network.
pt_PT: Erro. Por favor verifique a ligação à rede.

en: Operations
pt_PT: Operações

en: Deleted
pt_PT: Eliminado

en: Added
pt_PT: Adicionado

en: Modified
pt_PT: Alterado
