seahub - en to el_GR translation catalogue (303 entries)

en: 
    You've got 1 new notice on %(site_name)s:
     | 
    You've got %(num)s new notices on %(site_name)s:
el_GR[0]: 
    Έχετε μία νέα υπενθύμιση στο %(site_name)s:
el_GR[1]: 
    Έχετε %(num)s νέες υπενθυμίσεις στο %(site_name)s:

en: "%s" is not a valid name
el_GR: "%s" δεν είναι έγκυρο όνομα

en: %(days)d day ago | %(days)d days ago
el_GR[0]: Πρίν από %(days)d μέρα
el_GR[1]: Πριν από %(days)d μέρες

en: %(ext)s is an invalid file extension. Authorized extensions are : %(valid_exts_list)s
el_GR: %(ext)s δεν είναι σωστή επέκταση αρχείου. Οι επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων είναι : %(valid_exts_list)s

en: %(hours)d hour ago | %(hours)d hours ago
el_GR[0]: Πριν από %(hours)d ώρα
el_GR[1]: Πριν από %(hours)d ώρες

en: %(minutes)d minute ago | %(minutes)d minutes ago
el_GR[0]: Πριν από %(minutes)d λεπτά
el_GR[1]: Πριν από %(minutes)d λεπτά

en: %(seconds)d second ago | %(seconds)d seconds ago
el_GR[0]: Πριν από %(seconds)d δευτερόλεπτο
el_GR[1]: Πριν από %(seconds)d δευτερόλεπτα

en: %(user)s has shared a library named <a href="%(url_base)s%(lib_url)s">%(lib_name)s</a> to you.
el_GR: Ο %(user)s έκανε κοινή χρήση μίας βιβλιοθήκςη με το όνομα <a href="%(url_base)s%(lib_url)s">%(lib_name)s</a> μαζί σας.

en: %(user)s has shared a library named <a href='%(href)s'>%(repo_name)s</a> to you.
el_GR: Ο/Η %(user)s έκανε κοινή χρήση μιας βιβλιοθήκης με όνομα <a href='%(href)s'>%(repo_name)s</a> μαζί σας.

en: %(user)s posted a new discussion in <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>
el_GR: Ο %(user)s ξεκίνησε μια νέα συζήτηση στην ομάδα <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>

en: %(user)s posted a new discussion in <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>.
el_GR: Ο χρήστης %(user)s ξεκίνησε μια νέα συζήτηση στην <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>.

en: %(user)s want to join to Group "%(group_name)s", here is the verification message:
el_GR: Ο/η %(user)s θέλει να γίνει μέλος της ομάδας "%(group_name)s", ακολουθεί το μήνυμα επιβεβαίωσης:

en: %s is already in your contacts.
el_GR: %s είναι ήδη στις επαφές σας.

en: %s is not a valid email.
el_GR: %s δεν είναι σωστή διεύθυνση email.

en: (current notification)
el_GR: (τωρινή υπενθύμιση)

en: 1. Select a disk partition to store local Seafile data
el_GR: 1. Επιλέξτε μία κατάτμηση δίσκου για να αποθηκεύονται τα τοπικά αρχεία του Seafile

en: 2. Add an account
el_GR: 2. Προσθέστε ένα λογαριασμό χρήστη

en: 3. Sync a library
el_GR: 3. Συγχρονίστε μία βιβλιοθήκη

en: 4. (Optional) Create a library
el_GR: 4. (Προαιρετικά) Δημιουργήστε μία βιβλιοθήκη

en: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> has updated their avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
el_GR: Ο <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> ενημέρωσε το avatar του <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a> has a new discussion.
el_GR: <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a> έχει μία νέα συζήτηση.

en: A blank line matches no files.
el_GR: Μια κενή γραμμή δεν επιλέγει κανένα αρχείο.

en: A file named <a href="%(url_base)s%(file_url)s">%(file_name)s</a> is uploaded to your folder <a href="%(url_base)s%(folder_url)s">%(folder_name)s</a>.
el_GR: Ένα αρχείο με το όνομα <a href="%(url_base)s%(file_url)s">%(file_name)s</a> έχει μεταφορτωθεί στον φάκελο σας <a href="%(url_base)s%(folder_url)s">%(folder_name)s</a>.

en: A file named <a href='%(file_link)s'>%(file_name)s</a> is uploaded to <a href='%(link)s'>%(name)s</a>
el_GR: Ένα αρχείο με όνομα <a href='%(file_link)s'>%(file_name)s</a> ανέβηκε στο <a href='%(link)s'>%(name)s</a>

en: A file named <strong>%(file_name)s</strong> is uploaded to <strong>Deleted Library</strong>
el_GR: Ένα αρχείο με όνομα <strong>%(file_name)s</strong> έχει ανεβεί στην <strong>Διεγραμμένη Βιβλιοθήκη</strong>

en: A line starting with # serves as a comment.
el_GR: Μία γραμμή που ξεκινά με # λειτουργεί ως σχόλιο.

en: A user with this email already exists.
el_GR: Υπάρχει ήδη κάποιος χρήστης με αυτό το email.

en: Add Contacts
el_GR: Προσθήκη επαφών

en: Add a discussion...
el_GR: Προσθήκη μίας συζήτησης...

en: Add an account on your private Seafile server or our public server.
el_GR: Προσθέστε ένα λογαριασμό στον προσωπικό σας διακομιστή Seafile ή στον κοινόχρηστο διακομιστή μας.

en: Add new notification
el_GR: Προσθήκη νέας υπενθύμισης

en: Add your contacts so you can quickly share libraries and send file shared link.
el_GR: Εισάγετε τις επαφές σας έτσι ώστε να μπορείτε εύκολα να κάνετε κοινή χρήση βιβλιοθηκών και να στείλετε σύνδεσμο κοινής χρήσης.

en: Added
el_GR: Προστέθηκε

en: Added directory
el_GR: Προστέθηκε φάκελος

en: Admin
el_GR: Διαχειριστής

en: Admins
el_GR: Διαχειριστές

en: After downloading Seafile client program, you have 3 steps left to get it up and running.
el_GR: Αφού κατεβάσετε το πρόγραμμα πελάτη Seafile, χρειάζεστε 3 βήματα για να το ρυθμίσετε και να το χρησιμοποιήσετε.

en: All Notifications
el_GR: Όλες οι υπενθυμίσεις

en: Are you sure you want to delete this page?
el_GR: Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγράψετε αυτή την σελίδα;

en: Argument missing
el_GR: Απουσιάζει κάποια επιλογή

en: Auto merge by seafile system
el_GR: Αυτόματη συνένωση από το σύστημα seafile

en: Avatar for %s
el_GR: Avatar για τον/την %s

en: Can not remove myself
el_GR: Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε τον εαυτό σας

en: Can not reset password, please contact LDAP admin.
el_GR: Δεν μπορεί να γίνει επαναφορά του κωδικού πρόσβασης, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή LDAP.

en: Can not set encrypted library as default library.
el_GR: Δεν μπορεί να ρυθμιστεί κρυπτογραφημένη βιβλιοθήκη ως προεπιλεγμένη.

en: Can not update password, please contact LDAP admin.
el_GR: Δεν μπορείτε να ενημερώσετε τον κωδικό, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή LDAP.

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Change
el_GR: Αλλαγή

en: Change password: %s
el_GR: Αλλαγή κωδικού: %s

en: Changed library name or description
el_GR: Αλλάχθηκε το όνομα της βιβλιοθήκης ή η περιγραφή της

en: Choose a library as wiki
el_GR: Επιλέξτε μία βιβλιοθήκη σαν wiki

en: Choose a library as wiki:
el_GR: Επιλέξτε μία βιβλιοθήκη σαν wiki:

en: Clear
el_GR: Απαλοιφή

en: Click the "Sync this library" button to sync it with a local folder.
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί "Συγχρονισμός αυτής της βιβλιοθήκης" για να την συγχρονίσετε σε έναν τοπικό φάκελο.

en: Contacts
el_GR: Επαφές

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Create Wiki
el_GR: Δημιουργία wiki

en: Create Wiki Now
el_GR: Δημιουργία wiki τώρα

en: Created library
el_GR: Δημιουργήθηκε βιβλιοθήκη

en: Decrypt library error
el_GR: Πρόβλημα αποκωδικοποίησης βιβλιοθήκης

en: Default Library
el_GR: Προεπιλεγμένη βιβλιοθήκη

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete Account
el_GR: Διαγραφή λογαριασμού

en: Delete Contact
el_GR: Διαγραφή επαφής

en: Delete Notification
el_GR: Διαγραφή υπενθύμισης

en: Delete Page
el_GR: Διαγραφή σελίδας

en: Delete These
el_GR: Διαγραφή αυτών

en: Deleted
el_GR: Διαγράφηκε

en: Demo account can not be deleted.
el_GR: Ο δοκιμαστικός λογαριασμός δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: Department:
el_GR: Τομέας:

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Description can't be empty
el_GR: Η περιγραφή δεν μπορεί να είναι κενή

en: Description is required.
el_GR: Η περιγραφή είναι απαραίτητη.

en: Description is too long (maximum is 100 characters)
el_GR: Η περιγραφή είναι πολύ μεγάλη (μέγιστο μήκος 100 χαρακτήρες)

en: Deutsch
el_GR: Γερμανικά

en: Directory icon
el_GR: Εικονίδιο φακέλου

en: Discussion
el_GR: Συζήτηση

en: Dismiss
el_GR: Απόρριψη

en: Edit
el_GR: Τροποποίηση

en: Edit Contact
el_GR: Επεξεργασία επαφής

en: Edit Page
el_GR: Τροποποίηση σελίδας

en: Email address
el_GR: Διεύθυνση email

en: Email is required
el_GR: Το email είναι απαραίτητο

en: Email is required.
el_GR: Η διεύθυνση email είναι απαραίτητη.

en: Empty
el_GR: Άδειο

en: Enable Modules
el_GR: Ενεργοποίηση πρόσθετων

en: English
el_GR: Αγγλικά

en: Enter a valid e-mail address.
el_GR: Εισάγετε μία σωστή διεύθυνση e-mail.

en: Enter a valid email address.
el_GR: Εισάγετε μία σωστή διεύθυνση email.

en: Español
el_GR: Ισπανικά

en: Example
el_GR: Παράδειγμα

en: Excluding files
el_GR: Εξαίρεση αρχείων

en: Excluding files/folders from syncing
el_GR: Εξαίρεση αρχείων/φακέλων από τον συγχρονισμό

en: Failed to add %s to contacts.
el_GR: Απέτυχε η προσθήκη του/της %s στις επαφές.

en: Failed to add member to group
el_GR: Αποτυχία προσθήκης μέλους στην ομάδα

en: Failed to create
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας

en: Failed to create group
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας ομάδας

en: Failed to create home page. Please retry later
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας αρχικής σελίδας. Παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα

en: Failed to create org group.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας ομάδας οργανισμού.

en: Failed to create wiki page. Please retry later.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας σελίδας wiki. Παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα.

en: Failed to create: internal error.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας: εσωτερικό σφάλμα.

en: Failed to create: the group does not exist.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας: η ομάδα δεν υπάρχει.

en: Failed to create: you are not in the group.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας: δεν είστε μέλος της ομάδας.

en: Failed to delete "%s". Please retry later.
el_GR: Αποτυχία διαγραφής "%s". Παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα.

en: Failed to edit profile
el_GR: Αποτυχία τροποποίησης προφίλ

en: Failed to send email, email service is not properly configured, please contact administrator.
el_GR: Αποτυχία αποστολής email, η υπηρεσία email δεν είναι κατάλληλα διαμορφωμένη, παρακαλώ επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Failed to send email, please contact administrator.
el_GR: Αποτυχία αποστολής email. παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή.

en: Failed to set default library.
el_GR: Αποτυχία ρύθμισης προεπιλεγμένης βιβλιοθήκης,

en: Failed to set wiki library.
el_GR: Αποτυχία ρύθμισης βιβλιοθήκης wiki.

en: Failed. Please check the network.
el_GR: Απέτυχε. Παρακαλώ ελέγξτε τη σύνδεσή σας στο δίκτυο.

en: File
el_GR: Αρχείο

en: File conflicts
el_GR: Ασυμφωνίες αρχείων

en: File does not exist
el_GR: Το αρχείο δεν υπάρχει

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Files in this library can not be viewed online.
el_GR: Τα αρχεία αυτής της βιβλιοθήκης δεν μπορούν να προβληθούν online.

en: Files will be decrypted in the server before being sent to you.
el_GR: Τα αρχεία θα αποκρυπτογραφούνται στον διακομιστή προτού σας αποσταλλούν.

en: Files will be decrypted in your browser when you download them.
el_GR: Τα αρχεία θα αποκρυπτογραφούνται στο πρόγραμμα περιήγησης σας όταν ληφθούν.

en: Go check out at the following page:
el_GR: Πηγαίνετε να ελέγξετε την παρακάτω σελίδα:

en: Group does not exist
el_GR: Η ομάδα δεν υπάρχει

en: Group is a place for you and your friends leaving messages and collaborating on libraries. Groups you join will be listed here.
el_GR: Η ομάδα είναι ένα μέρος όπου εσείς και οι φίλοι σας μπορείτε να αφήσετε μηνύματα και να συνεργαστείτε σε βιβλιοθήκες. Οι ομάδες στις οποίες γίνεστε μέλη θα εμφανίζονται εδώ.

en: Group is a place for you and your friends leaving messages and collaborating on libraries. You can create a group by clicking "New Group" button.
el_GR: Η ομάδα είναι ένα μέρος όπου εσείς και οι φίλοι σας μπορείτε να αφήσετε μηνύματα και να συνεργαστείτε σε βιβλιοθήκες.  Μπορείτε να δημιουργήσετε μία ομάδα κάνοντας κλικ στο κουμπί "Νέα ομάδα".

en: Group is full
el_GR: Η ομάδα είναι γεμάτη

en: Group name can't be empty
el_GR: Το όνομα της ομάδας δεν μπορεί να είναι άδειο

en: Group name is too long (maximum is 255 characters)
el_GR: Το όνομα της ομάδας είναι πολύ μεγάλο (μέγιστο μήκος 255 χαρακτήρες)

en: Groups
el_GR: Ομάδες

en: Has not accepted invitation yet
el_GR: Δεν έχει αποδέχθει πρόσκληση ακόμη

en: Hi,
el_GR: Γειά σου,

en: Hi, %(name)s
el_GR: Γειά σου, %(name)s

en: Home
el_GR: Αρχική σελίδα

en: If a pattern doesn't end with a slash or a wildcard, it would not match a folder. For example, "foo" can only match regular file "foo" or a symbolic link; while "foo/" and "foo*" match a folder and paths under it.
el_GR: Αν το μοτίβο δεν τελείωνει με / ή χαρακτήρα μπαλαντέρ, δεν θα επιλέξει φάκελο. Για παράδειγμα, το "foo" μπορεί να επιλέξει μόνο το αρχείο "foo" ή ένα συμβολικό δεσμό. ενώ το "foo/" και το "foo*" θα επιλέξουν ένα φάκελο και τους υποφακέλους του.

en: If the file is modified on seahub, the new version will also be synced back to clients; If the file on the client is also modified, a conflict file will be generated on the client.
el_GR: Αν το αρχείο τροποποιηθεί στο seahub, η νέα έκδοση θα συγχρονιστεί στους πελάτες.  Αν το αρχείο στον πελάτη είναι επίσης τροποποιημένο, θα δημιουργηθεί ένα αρχείο διένεξης στον πελάτη.

en: Important dates
el_GR: Σημαντικές ημερομηνίες

en: Internal Server Error
el_GR: Πρόβλημα διακομιστή

en: Internal error
el_GR: Εσωτερικό σφάλμα

en: Internal server error
el_GR: Πρόβλημα διακομιστή

en: Invalid user id.
el_GR: Λάθος id χρήστη.

en: It's required.
el_GR: Είναι απαραίτητο.

en: It's too long.
el_GR: Είναι πολύ μεγάλο.

en: Italiano
el_GR: Ιταλικά

en: Just now
el_GR: Μόλις τώρα

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Language Setting
el_GR: Ρύθμιση γλώσσας

en: Last Update
el_GR: Τελευταία τροποποίηση

en: Last modified by %(modifier)s, %(modify_time)s
el_GR: Τελευταία τροποποίηση από %(modifier)s, %(modify_time)s

en: Latvian
el_GR: Λετονικά

en: Libraries
el_GR: Βιβλιοθήκες

en: Libraries shared as writable can be downloaded and synced by other group members. Read only libraries can only be downloaded, updates by others will not be uploaded.
el_GR: Οι βιβλιοθήκες που είναι σε κοινή χρήση ως εγγραψιμες μπορούν να κατεβούν και να συγχρονιστούν από άλλα μέλη της ομάδα.  Οι ομάδες που δεν είναι εγγράψιμες μπορούν μόνο να κατεβούν, οι τροποποιήσεις άλλων δεν θα ανεβαίνουν.

en: Library name is required
el_GR: Το όνομα βιβλιοθήκης είναι απαραίτητο

en: Loading...
el_GR: Φορτώνει

en: Logged out
el_GR: Αποσυνδέθηκε

en: Mark all read
el_GR: Σημείωση όλων ως αναγνωσμένων

en: Members
el_GR: Μέλη

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Modified
el_GR: Τροποποιήθηκε

en: More
el_GR: Περισσότερα

en: Moved
el_GR: Μετακινήθηκε

en: Moved directory
el_GR: Μετακινήθηκε φάκελος

en: My Groups
el_GR: Οι ομάδες μου

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Name "%s" is not valid
el_GR: Το όνομα "%s" δεν είναι σωστό

en: Name %s is not valid
el_GR: Το όνομα %s δεν είναι σωστό

en: Name can't be empty
el_GR: Το όνομα δεν μπορεί να είναι κενό

en: Name is required.
el_GR: Το όνομα είναι απαραίτητο.

en: Name is too long (maximum is 255 characters)
el_GR: Το όνομα είναι πολύ μεγάλο (μέγιστο μήκος 255 χαρακτήρες)

en: Nederlands
el_GR: Ολλανδικά

en: New Group
el_GR: Νέα ομάδα

en: New Library
el_GR: Νέα βιβλιοθήκη

en: New Page
el_GR: Νέα σελίδα

en: New notice on %s
el_GR: Νέα υπενθύμιση στο %s

en: New password
el_GR: Νέος κωδικός

en: New password confirmation
el_GR: Επικύρωση νέου κωδικού

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: No
el_GR: Όχι

en: No conflict in the merge.
el_GR: Δεν υπάρχει διένεξη στην συγχώνευση.

en: No index now.
el_GR: Δεν υπάρχει ευρετήριο τώρα.

en: None
el_GR: Καμία

en: Note
el_GR: Σημείωση

en: Note(optional)
el_GR: Σημείωση(προαιρετικά)

en: Notes
el_GR: Σημειώσεις

en: Notices
el_GR: Σημειώσεις

en: Notification Detail
el_GR: Λεπτομέρειες Υπενθύμισης

en: Old password
el_GR: Παλιός κωδικός

en: Oldname is required
el_GR: Το παλιο όνομα είναι απαραίτητο

en: Only group staff can remove member
el_GR: Μόνο η ομάδα staff μπορεί να αφαιρέσει μέλη

en: Operations
el_GR: Εργασίες

en: Page "%s" already exists.
el_GR: Η σελίδα "%s" υπάρχει ήδη.

en: Page History
el_GR: Ιστορικό σελίδας

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: Password (again)
el_GR: Κωδικός (ξανά)

en: Password can't be empty
el_GR: Ο κωδικός δεν μπορεί να είναι κενός

en: Password changed successfully.
el_GR: Ο κωδικός άλλαξε με επιτυχία.

en: Password:
el_GR: Κωδικός πρόσβασης:

en: Permission error: only group staff can add member
el_GR: Πρόβλημα δικαιωμάτων: μόνο η ομάδα staff μπορεί να προσθέσει μέλος

en: Permissions
el_GR: Δικαιώματα

en: Personal info
el_GR: Προσωπικές πληροφορίες

en: Please check the network.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε τη σύνδεση με το δίκτυο.

en: Please choose how to view encrypted libraries online:
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε πως θέλετε να προβάλονται οι βιβλιοθήκες online:

en: Please click and choose a library.
el_GR: Παρακαλώ κάντε κλικ και επιλέξτε μια βιβλιοθήκη.

en: Please enter a number
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε έναν αριθμό

en: Please log in.
el_GR: Παρακαλώ συνδεθείτε.

en: Please select the avatars that you would like to delete.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε τα avatars που θα θέλατε να διαγράψετε.

en: Polski
el_GR: Πολωνικά

en: Portuguese, Brazil
el_GR: Πορτογαλικά, Βραζιλίας

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Profile
el_GR: Προφίλ

en: Profile Setting
el_GR: Ρύθμιση προφίλ

en: Read-Only
el_GR: Μόνο Ανάγνωση

en: Read-Write
el_GR: Ανάγνωση-Γραφή

en: Recovered deleted directory
el_GR: Επαναφέρθηκε διεγραμμένος φάκελος

en: Removed
el_GR: Αφαιρέθηκε

en: Removed directory
el_GR: Αφαιρέθηκε  φάκελος

en: Rename
el_GR: Μετονομασία

en: Rename Group To
el_GR: Μετονομασία ομάδας σε

en: Renamed
el_GR: Μετονομάστηκε

en: Renamed directory
el_GR: Μετονομάστηκε φάκελος

en: Reply
el_GR: Απάντηση

en: Reset Password on %s
el_GR: Επαναφορά κωδικού στο %s

en: Reverted file "%(file)s" to status at %(time)s.
el_GR: Επαναφέρθηκε το αρχείο "%(file)s" στην κατάσταση τις %(time)s.

en: Reverted library to status at
el_GR: Επαναφέρθηκε η βιβλιοθήκη στην κατάσταση στις

en: Save passwords in your browser.
el_GR: Αποθήκευση κωδικών πρόσβασης στο πρόγραμμα περιήγησής σας.

en: Seafile Wiki enables you to organize your knowledge in a simple way. The contents of wiki is stored in a normal library with pre-defined file/folder structure. This enables you to edit your wiki in your desktop and then sync back to the server.
el_GR: Το Seafile Wiki επιτρέπει να οργανώσετε την γνώση σας με απλό τρόπο.  Τα περιεχόμενα του wiki αποθηκεύονται σε μία κανονική βιβλιοθήκη με προρυθμισμένη μορφή αρχείων/φακέλων. Αυτό σας επιτρέπει να επεξεργάζεστε το wiki σας στον υπολογιστή σας και μετά να το συγχρονίζετε με τον διακομιστή.

en: Seafile supports wildcards in the pattern. For example, "foo/*" matches "foo/1" and "foo/hello". "foo/?" matches "foo/1" but not "foo/hello". Note that the wildcard character * recursively matches all the paths under a folder. For instance, "foo/*.html" matches "foo/a.html" and "foo/templates/b.html".
el_GR: Το Seafile υποστηρίζει μπαλαντέρ στο μοτίβο. Για παράδειγμα, το μοτίβο "foo/*" επιλέγει "foo/1" και "foo/hello". Το "foo/?" ταιριάζει το "foo/1" αλλά όχι το "foo/hello". Σημειώστε πως ο χαρακτήρας μπαλαντέρ * ταιριάζει όλες τις διαδρομές που περιλαμβάνονται σε ένα φάκελο. Για παράδειγμα, "foo/*.html" ταιριάζει το "foo/a.html" και το "foo/templates/b.html".

en: Send passwords to the server.
el_GR: Αποστολή κωδικών πρόσβασης στον διακομιστή.

en: Set to current
el_GR: Οριστέ ως ενεργή

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Shared By
el_GR: Κοινή χρήση από

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Slovenian
el_GR: Σλοβένικα

en: Space quota can't be empty
el_GR: Το όριο χώρου δεν μπορεί να είναι άδειο

en: Space quota is too low (minimum value is 0)
el_GR: Το όριο χώρου είναι πολύ χαμηλό (ελάχιστη τιμή 0)

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Successfully Deleted %s
el_GR: Ο/η %s διαγράφτηκε με επιτυχία

en: Successfully added %s to contacts.
el_GR: Ο/η %s προστέθηκε στις επαφές.

en: Successfully cleared all notices.
el_GR: Όλες οι υπενθυμίσεις έχουν καθαριστεί.

en: Successfully deleted "%s".
el_GR: Το "%s" διαγράφτηκε με επιτυχία.

en: Successfully deleted the requested avatars.
el_GR: Διαγράψατε με επιτυχία τα επιλεγμένα avatars.

en: Successfully edited %s.
el_GR: Ο/η %s τροποποιήθηκε με επιτυχία.

en: Successfully edited profile.
el_GR: Το προφίλ τροποιήθηκε με επιτυχία.

en: Successfully set "%s" as your default library.
el_GR: Η "%s" ρυθμίστηκε ως η προεπιλεγμένη βιβλιοθήκη.

en: Successfully updated your avatar.
el_GR: Ενημερώσατε με επιτυχία το avatar σας.

en: Successfully uploaded a new avatar.
el_GR: Ανέβηκε με επιτυχία ένα νέο avatar.

en: Svenska
el_GR: Σουηδικά

en: Telephone:
el_GR: Τηλέφωνο:

en: Thanks for using our site!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα μας!

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
el_GR: Αυτή η διεύθυνση e-mail δεν έχει συνδεθεί με κανένα λογαριασμό χρήστη.  Είστε σίγουροι πως έχετε δημιουργήσει λογαριασμό;

en: The %(site_name)s team
el_GR: Η ομάδα του %(site_name)s

en: The created file will still be synced back to clients. But any later local changes to those files will be ignored.
el_GR: Το δημιουργημένο αρχείο θα συγχρονίζεται με τους πελάτες. Αλλά μεταγενέστερες αλλαγές στα αρχεία που γίνονται τοπικά θα αγνοούνται.

en: The group has already created
el_GR: Η ομάδα έχει ήδη δημιουργηθεί

en: The group has already created in this org.
el_GR: Αυτή η ομάδα έχει ήδη δημιουργηθεί σε αυτό τον οργανισμό.

en: The seafile-ignore.txt file only controls which files to exclude on the client side. You can still create a file from seahub web interface that's excluded on the client. In this case,
el_GR: Το αρχείο seafile-ignore.txt ρυθμίζει μόνο ποια αρχεία θα εξαιρεούν στην πλευρά του πελάτη.  Μπορείτε βέβαια να δημιουργήσετε ένα αρχείο στην ιστοσελίδα το οποίο θα εξαιρείται από τον συγχρονισμό στον πελάτη. Σε αυτή την περίπτωση,

en: The two password fields didn't match.
el_GR: Οι δύο κωδικοί δεν ταιριάζουν.

en: The two passwords didn't match.
el_GR: Οι δύο κωδικοί δεν ταιριάζουν.

en: Then you add some files into the library. They will be automatically synced with cloud platform.
el_GR: Έπειτα προσθέτετε κάποια αρχεία στην βιβλιοθήκη.  Αυτά θα συγχρονιστούν αυτόματα με την πλατφόρμα στο cloud.

en: There is already a group with that name.
el_GR: Υπάρχει ήδη μία ομάδα με αυτό το όνομα.

en: This account is inactive.
el_GR: Αυτός ο λογαριασμός είναι ανενεργός

en: This group currently has no wiki
el_GR: Αυτή η ομάδα δεν έχει wiki αυτή τη στιγμή

en: This value must be of length 40
el_GR: Αυτή η τιμή πρέπει να έχει μήκος 40

en: Time
el_GR: Ώρα

en: Tip: the latter way is more secure, but it is not supported well by all browsers. We advise you to use the latest version of Chrome or Firefox.
el_GR: Συμβουλή: ο δεύτερος τρόπος είναι πιο ασφαλής, αλλά δεν υποστηρίζετε από όλα τα προγράμματα περιήγησης. Σας προτείνουμε να χρησιμοποιείτε την πιο πρόσφατη έκδοση του του Chrome ή του Firefox.

en: Transfer
el_GR: Μεταφορά

en: Transfer Group To
el_GR: Μεταφορά ομάδας σε

en: Türkçe
el_GR: Τούρκικα

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Update
el_GR: Ανανέωση

en: Upload Avatar
el_GR: Ανέβασμα avatar

en: Upload New Avatar:
el_GR: Ανέβασμα νέου avatar:

en: Upload New Image
el_GR: Ανέβασμα νέας εικόνας

en: User <a href="%(url_base)s%(user_url)s">%(user)s</a> has asked to join group <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>, verification message: %(msg)s
el_GR: Ο χρήστης <a href="%(url_base)s%(user_url)s">%(user)s</a> ζήτησε να γίνει μέλος της ομάδας <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>, μήνυμα επιβεβαίωσης: %(msg)s

en: User <a href='%(user_profile)s'>%(username)s</a> has asked to join group <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>, verification message: %(join_request_msg)s
el_GR: Ο χρήστης <a href='%(user_profile)s'>%(username)s</a> ζήτησε να γίνει μελός της ομάδας <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>, μήνυμα επιβεβαίωσης: %(join_request_msg)s

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Verification message can't be empty
el_GR: Το μήνυμα επιβεβαίωσης δεν μπορεί να είναι άδειο

en: Verification message is too long (maximun is 255 characters)
el_GR: Το μήνυμα επιβεβαίωσης είναι πολύ μεγάλο (μέγιστο μήκος 255 χαρακτήρες)

en: Wiki History
el_GR: Ιστορικό wiki

en: Wiki Index
el_GR: Ευρετήριο Wiki

en: Wiki Pages
el_GR: Σελίδες wiki

en: Wiki does not exists.
el_GR: Το wiki δεν υπάρχει.

en: Wiki is not found.
el_GR: Το wiki δεν βρέθηκε.

en: Wrong password
el_GR: Λάθος κωδικός

en: Yes
el_GR: Ναι

en: You already have %(nb_avatars)d avatars, and the maximum allowed is %(nb_max_avatars)d.
el_GR: Ήδη έχετε %(nb_avatars)d avatars, και ο μέγιστος επιτρεπτός αριθμός είναι %(nb_max_avatars)d.

en: You are invited to join a group on %s
el_GR: Έχετε προσκληθεί να γίνετε μέλος σε μια ομάδα στο %s

en: You can also create a library from a local folder.
el_GR: Μπορείτε επίσης να δημιουργήσετε μία βιβλιοθήκη από ένα τοπικό φάκελο.

en: You can share libraries by clicking the "New Library" button above or the "Share" icon on your libraries list.
el_GR: Μπορείτε να κάνετε κοινή χρήση βιβλιοθηκών κάνοντας κλικ στο πιο πάνω κουμπί "Νέα βιβλιοθήκη" ή το εικονίδιο "Κοινή Χρήση" στην λίστα βιβλιοθηκών σας.

en: You cannot add yourself.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε τον εαυτό σας.

en: You don't have any contacts
el_GR: Δεν έχετε καθόλου επαφές

en: You have no avatars to delete. Please <a href="%(avatar_change_url)s">upload one</a> now.
el_GR: Δεν έχετε avatars να διαγράψετε. Παρακαλώ <a href="%(avatar_change_url)s">ανεβάστε ένα</a> τώρα.

en: You have received a <a href="%(url_base)s%(msg_url)s">new message</a> from %(user)s.
el_GR: Έχετε παραλάβει ένα <a href="%(url_base)s%(msg_url)s">νέο μήνυμα</a> από τον/την %(user)s.

en: You have updated your avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
el_GR: Έχετε ενημερώσει το avatar σας <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
el_GR: Το πρόγραμμα περιήγησής σας δεν φαίνεται να αποδέχεται τα cookies. Τα cookies είναι απαραίτητα για να συνδεθείτε.

en: Your current avatar:
el_GR: Το τωρινό σας avatar:

en: Your file is too big (%(size)s), the maximum allowed size is %(max_valid_size)s
el_GR: Το αρχείο σας είναι πολύ μεγάλο (%(size)s), το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος είναι %(max_valid_size)s

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
el_GR: Η εισαγωγή του παλιού κωδικού σας είναι λάθος. Παρακαλώ εισάγετέ τον ξανά.

en: department
el_GR: τομέας

en: directory icon
el_GR: εικονίδιο φακέλου

en: français
el_GR: Γαλλικά

en: name
el_GR: όνομα

en: note
el_GR: σημείωση

en: seafile-ignore.txt only ignores files that are not synced yet. If a file is already synced, and some time later you add it to the ignore list, its existing versions won't be removed.
el_GR: Το αρχείο seafile-ignore.txt αγνοεί μόνο τα αρχεία που δεν έχουν ακόμη συγχρονιστεί. Αν ένα αρχείο έχει συγχρονιστεί και κάποια στιγμή αργότερα το προσθέσετε στην λίστα εξαιρέσεων, οι υπάρχουσες εκδόσεις του δεν θα αφαιρεθούν.

en: telephone
el_GR: τηλέφωνο

[ctx: true name]
en: Name:
el_GR: Όνομα:

en: Íslenska
el_GR: Ισλανδικά

en: Русский
el_GR: Ρώσικα
