seahub - en to da_DK translation catalogue (38 entries)

en: Libraries
da_DK: Biblioteker

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Cancel
da_DK: Afbryd

en: Submit
da_DK: Udfør

en: Delete
da_DK: Slet

en: Name is required
da_DK: Navn er nødvendigt

en: Name
da_DK: Navn

en: Please enter password
da_DK: Indtast venligst kodeord

en: Please enter the password again
da_DK: Indtast venligst kodeordet igen

en: Password is too short
da_DK: Kodeord er for kort

en: Passwords don't match
da_DK: Kodeordene er ikke ens

en: New Library
da_DK: Ny bibliotek

en: Password
da_DK: Kodeord

en: Are you sure you want to delete %s ?
da_DK: Er du sikker på du vil slette %s ?

en: %curr% of %total%
da_DK: %curr% af %total%

en: Open in New Tab
da_DK: Åben i ny fane

en: Previous (Left arrow key)
da_DK: Forrige (Venstre piletast)

en: Next (Right arrow key)
da_DK: Næste (Højre piletast)

en: Close (Esc)
da_DK: Luk (Esc)

en: It is required.
da_DK: Dette er nødvendigt

en: Wrong password
da_DK: Forkert kodeord

en: Please check the network.
da_DK: Tjek venligst netværksforbindelsen

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Last Update
da_DK: Sidste opdatering

en: Edit
da_DK: Ret

en: Files
da_DK: Filer

en: name
da_DK: navn

en: Members
da_DK: Medlemmer

en: File
da_DK: Fil

en: Created library
da_DK: Bibliotek lavet

en: Groups
da_DK: Grupper

en: Failed. Please check the network.
da_DK: Fejl. Tjek venligst netværksforbindelse.

en: Shared By
da_DK: Delt af

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Next
da_DK: Næste

en: Deleted
da_DK: Slettet

en: Added
da_DK: Tilføjet

en: Modified
da_DK: Ændret
