seahub - en to cs_CZ translation catalogue (385 entries)

en: "%s" is not a valid name
cs_CZ: "%s" není platné jméno

en: %(days)d day ago | %(days)d days ago
cs_CZ[0]: Před %(days)d dnem
cs_CZ[1]: Před %(days)d dny
cs_CZ[2]: Před %(days)d dny

en: %(ext)s is an invalid file extension. Authorized extensions are : %(valid_exts_list)s
cs_CZ: %(ext)s je neplatná přípona souboru. Platné přípony jsou: %(valid_exts_list)s

en: %(hours)d hour ago | %(hours)d hours ago
cs_CZ[0]: Před %(hours)d hodinou
cs_CZ[1]: Před %(hours)d hodinami
cs_CZ[2]: Před %(hours)d hodinami

en: %(minutes)d minute ago | %(minutes)d minutes ago
cs_CZ[0]: Před %(minutes)d minutou
cs_CZ[1]: Před %(minutes)d minutami
cs_CZ[2]: Před %(minutes)d minutami

en: %(seconds)d second ago | %(seconds)d seconds ago
cs_CZ[0]: Před %(seconds)d sekundou
cs_CZ[1]: Před %(seconds)d sekundami
cs_CZ[2]: Před %(seconds)d sekundami

en: (current notification)
cs_CZ: (aktuální notifikace)

en: (current version)
cs_CZ: (aktuální verze)

en: (forgot password)
cs_CZ: (zapomenuté heslo)

en: 2. Add an account
cs_CZ: 2. Přidat ůčet

en: 3. Sync a library
cs_CZ: 3. Synchronizovat knihovnu

en: 4. (Optional) Create a library
cs_CZ: 4. (Volitelné) Vytvořit knihovnu

en: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> has updated their avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
cs_CZ: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> obnovili svůj avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: A blank line matches no files.
cs_CZ: Prázdný řádek znamená žádné soubory.

en: A user with this email already exists.
cs_CZ: Uživatel s tímto emailem již existuje.

en: About Us
cs_CZ: O nás

en: Activities
cs_CZ: Aktivity

en: Add a discussion...
cs_CZ: Přidání diskuze...

en: Add auto expiration
cs_CZ: Přidání automatické expirace

en: Add folder
cs_CZ: Přidat složku

en: Add new notification
cs_CZ: Přidat novou notifikaci

en: Add your contacts so you can quickly share libraries and send file shared link.
cs_CZ: Přidejte kontakty pro zrychlení sdílení knihoven a odesílání odkazů na sdílené soubory.

en: Admin
cs_CZ: Administrátor

en: Admins
cs_CZ: Administrátoři

en: All Groups
cs_CZ: Všechny skupiny

en: All Notifications
cs_CZ: Všechny notifikace

en: An activation email has been sent. Please check your email and click on the link to activate your account.
cs_CZ: Aktivační email byl zaslán. Prosím zkontrolujte váš email a klikněte na odkaz pro aktivaci vašeho účtu

en: An upload link is shared to you on %s
cs_CZ: Odkaz pro nahrávání s Vámi sdílí %s

en: Are you sure you want to delete this page?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tuto stránku?

en: Argument missing
cs_CZ: Chybí argument

en: Auto merge by seafile system
cs_CZ: Automatické slučování systémem seafile

en: Avatar for %s
cs_CZ: Avatar pro %s

en: Can not remove myself
cs_CZ: Nelze odebrat sama sebe

en: Can not reset password, please contact LDAP admin.
cs_CZ: Heslo není možné resetovat. Kontaktujte prosím administrátora LDAP.

en: Can not set encrypted library as default library.
cs_CZ: Šifrovanou knihovnu nelze nastavit jako standardní.

en: Can not update password, please contact LDAP admin.
cs_CZ: Nelze aklualizovat heslo, kontaktujte administrátora služeb LDAP.

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Change
cs_CZ: Změnit

en: Change Password
cs_CZ: Změnit heslo

en: Change password: %s
cs_CZ: Změnit heslo: %s

en: Changed library name or description
cs_CZ: Název nebo popis knihovny změněn

en: Choose Default Library
cs_CZ: Vyberte Standardní knihovnu

en: Choose default library:
cs_CZ: Výběr standardní knihovny:

en: Clear
cs_CZ: Smaž

en: Confirm Password
cs_CZ: Potvrdit heslo

en: Confirm Password:
cs_CZ: Potvrdit heslo

en: Contact Email:
cs_CZ: Kontaktní email

en: Create
cs_CZ: Vytvořit

en: Create Wiki
cs_CZ: Vytvořit wiki

en: Create Wiki Now
cs_CZ: Vytvořit wiki

en: Create a personal account
cs_CZ: Vytvořit osobní účet

en: Create an organization account
cs_CZ: Vytvořit účet organizace

en: Created library
cs_CZ: Vytvořená knihovna

en: Creator
cs_CZ: Autor

en: Current Library
cs_CZ: Současná knihovna

en: Current Password
cs_CZ: Současné heslo

en: Current Path:
cs_CZ: Aktuální cesta:

en: Current password cannot be blank
cs_CZ: Současné heslo nemůže být prázdné

en: Current path:
cs_CZ: Aktuální cesta:

en: Days
cs_CZ: Dnů

en: Decrypt library error
cs_CZ: Chyba při dešifrování knihovny

en: Default Library
cs_CZ: Implicitní knihovna

en: Default Library Setting
cs_CZ: Nastavení Standardní knihovny

en: Delete Account
cs_CZ: Vymazat účet

en: Delete Contact
cs_CZ: Smazat kontakt

en: Delete Notification
cs_CZ: Vymazat notifikaci

en: Delete Page
cs_CZ: Smazat stránku

en: Delete These
cs_CZ: Vymazat tyto

en: Deleted directories
cs_CZ: Smazané adresáře

en: Deleted files
cs_CZ: Smazané soubory

en: Demo account can not be deleted.
cs_CZ: Demo účet nebyl odstraněn.

en: Department
cs_CZ: Oddělení:

en: Department:
cs_CZ: Oddělení:

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Description can't be empty
cs_CZ: Popis nemůže být prázdný.

en: Description is required
cs_CZ: Popis je povinný.

en: Description is required.
cs_CZ: Popis je povinný.

en: Description is too long (maximum is 100 characters)
cs_CZ: Popis je příliš dlouhý (max. 100 znaků)

en: Details
cs_CZ: Detaily

en: Device Name
cs_CZ: Jméno zařízení

en: Devices
cs_CZ: Zařízení

en: Diff
cs_CZ: Rozdíl

en: Directory does not exist.
cs_CZ: Adresář neexituje.

en: Directory icon
cs_CZ: Ikona složky

en: Discussion
cs_CZ: Diskuze

en: Dismiss
cs_CZ: Zrušit

en: Documents
cs_CZ: Dokumenty

en: Download
cs_CZ: Stáhnout

en: Download Links
cs_CZ: Odkazy pro stahování

en: Draft Available
cs_CZ: Dostupný koncept

en: Draft saved.
cs_CZ: Koncept uložen.

en: Draft successfully loaded
cs_CZ: Koncept byl úspěšně nahrán

en: Edit
cs_CZ: Editovat

en: Edit Contact
cs_CZ: Upravit kontakt

en: Edit Page
cs_CZ: Upravit stránku

en: Edit failed.
cs_CZ: Editace selhala.

en: Edit succeeded
cs_CZ: Editace dokončena

en: Email cannot be blank
cs_CZ: Email nemůže být prázdný

en: Email is not longer than 512 characters
cs_CZ: Email nemůže být delší než 512 znaků

en: Email is required
cs_CZ: Email je povinný

en: Email is required.
cs_CZ: Email je vyžadován

en: Emails, Seperated by ','
cs_CZ: emaily, oddělené ','

en: Empty
cs_CZ: Prázdné

en: Enable Modules
cs_CZ: Povolení Rozšíření

en: Enter
cs_CZ: Vstup

en: Enter a valid e-mail address.
cs_CZ: Vložte platnou emailovou adresu

en: Enter a valid email address.
cs_CZ: Vložte platnou emailovou adresu

en: Example
cs_CZ: Příklad

en: Excluding files
cs_CZ: Vyloučené soubory

en: Failed to add %s to contacts.
cs_CZ: Chyba při přidávání %s do kontaktů.

en: Failed to add member to group
cs_CZ: Došlo k chybě při přidávání člena do skupiny

en: Failed to create
cs_CZ: Chyba při vytváření

en: Failed to create group
cs_CZ: Došlo k chybě při vytváření skupiny.

en: Failed to create home page. Please retry later
cs_CZ: Došlo k chybě při vytváření domovské stránky. Zkuste to prosím později

en: Failed to create org group.
cs_CZ: Chyba při vytváření org skupiny.

en: Failed to create wiki page. Please retry later.
cs_CZ: Nepodařilo se vytvořit wiki stránku. Zkuste to prosím později.

en: Failed to create: internal error.
cs_CZ: Chyba při vytváření: interní chyba.

en: Failed to create: the group does not exist.
cs_CZ: Chyba při vytváření: skupina neexistuje.

en: Failed to create: you are not in the group.
cs_CZ: Chyba při vytváření: nejste členem skupiny.

en: Failed to delete "%s". Please retry later.
cs_CZ: Chyba při mazání "%s". Prosím opakujte později.

en: Failed to edit profile
cs_CZ: Chyba při editaci profilu

en: Failed to refresh the CAPTCHA, please try again later.
cs_CZ: Obnovení CAPTCHA se nezdařilo, prosím zkuste později.

en: Failed to send email, email service is not properly configured, please contact administrator.
cs_CZ: Chyba při odesílání emailu. Emailová služba není správně nakonfigurována. Prosím, kontaktujte administrátora.

en: Failed to send email, please contact administrator.
cs_CZ: Chyba při odeslání emailu, kontaktujte administrátora.

en: Failed to set default library.
cs_CZ: Chyba při nastavování standardní knihovny

en: Failed to set quota: internal server error
cs_CZ: Chyba při nastavování kvóty: interní chyba.

en: Failed to set wiki library.
cs_CZ: Chyba při nastavování wiki knihovny.

en: Failed. Please check the network.
cs_CZ: Operace selhala. Prosím zkontrolujte síť.

en: File
cs_CZ: Soubor

en: File Collaboration Team Organization
cs_CZ: Spolupráce na souboru v organizaci

en: File conflicts
cs_CZ: Souborový konflikt

en: File does not exist
cs_CZ: Soubor neexistuje

en: File is too big
cs_CZ: Soubor je příliž velký

en: Files
cs_CZ: Soubory

en: Files in this library can not be viewed online.
cs_CZ: Soubory v této knihovně není možné prohlížet online.

en: Files will be decrypted in the server before being sent to you.
cs_CZ: Soubory budou před odesláním dešifrovány na serveru.

en: Files will be decrypted in your browser when you download them.
cs_CZ: Soubory budou dešifrovány v prohlížeči během stahování.

en: Folders
cs_CZ: Složky

en: Generate a random password
cs_CZ: Vygenereovat náhodné heslo

en: Group does not exist
cs_CZ: Skupina neexistuje.

en: Group is full
cs_CZ: Skupina je plná

en: Group name can't be empty
cs_CZ: Jméno skupiny musí být vyplněno

en: Group name is too long (maximum is 255 characters)
cs_CZ: Jméno skupiny je příliž dlouhé (maximum je 255 znaků)

en: Groups
cs_CZ: Skupiny

en: Has not accepted invitation yet
cs_CZ: Dosud nebyla potvrzena pozvánka

en: Help
cs_CZ: Nápověda

en: Hi,
cs_CZ: Ahoj,

en: Hi, %(name)s
cs_CZ: Ahoj, %(name)s

en: History
cs_CZ: Historie

en: Home
cs_CZ: Domů

en: Important dates
cs_CZ: Důležité termíny

en: Internal Server Error
cs_CZ: Vnitřní chyba serveru

en: Internal error
cs_CZ: Vnitřní chyba

en: Internal server error
cs_CZ: Vnitřní chyba serveru

en: Invalid user id.
cs_CZ: Neplatné ID uživatele.

en: It's required.
cs_CZ: Vyžadováno.

en: It's too long.
cs_CZ: Příliš dlouhé.

en: Just now
cs_CZ: Právě teď

en: Language
cs_CZ: Jazyk

en: Language Setting
cs_CZ: Nastavení jazyka

en: Last Access
cs_CZ: Poslední přístup

en: Last Update
cs_CZ: Poslední aktualizace

en: Leave Share
cs_CZ: Opustit sdílení

en: Leave group
cs_CZ: Opustit skupinu

en: Libraries
cs_CZ: Knihovny

en: Libraries shared as writable can be downloaded and synced by other group members. Read only libraries can only be downloaded, updates by others will not be uploaded.
cs_CZ: Knihovny sdílené jako zapisovatelné mohou být staženy a synchronizovány ostatními členy skupiny. Knihovny pouze ke čtení lze pouze stáhnout, aktualizace od ostatních nebudou odeslány.

en: Library
cs_CZ: Knihovna

en: Library does not exist.
cs_CZ: Knihovna neexistuje.

en: Library name is required
cs_CZ: Musíte zadat název knihovny

en: Link:
cs_CZ: Odkaz

en: Load
cs_CZ: Načíst

en: Loading failed
cs_CZ: Nahrávání selhalo

en: Loading...
cs_CZ: Nahrávám...

en: Log Out
cs_CZ: Odhlásit se

en: Log out
cs_CZ: Odhlásit se

en: Logged out
cs_CZ: Odhlášen

en: Mark all read
cs_CZ: Označit vše jako přečtené

en: Members
cs_CZ: Členové

en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Message (optional):
cs_CZ: Zpráva (volitelná)

en: Modified files
cs_CZ: Upravené soubory

en: Modifier
cs_CZ: Upravil

en: More
cs_CZ: Více

en: My Groups
cs_CZ: Mé skupiny

en: Name "%s" is not valid
cs_CZ: Jméno "%s" není platné

en: Name %s is not valid
cs_CZ: Jméno %s není platné

en: Name can't be empty
cs_CZ: Jméno nemůže být prázdné.

en: Name is required
cs_CZ: Vyžadováno jméno

en: Name is required.
cs_CZ: Název je povinný.

en: Name is too long (maximum is 255 characters)
cs_CZ: Jméno je příliš dlouhé (max. 255 znaků)

en: New File
cs_CZ: Nový soubor

en: New Group
cs_CZ: Nová skupina

en: New Library
cs_CZ: Nová knihovna

en: New Page
cs_CZ: Nová stránka

en: New Password
cs_CZ: Nové heslo

en: New Password:
cs_CZ: Nové heslo

en: New directories
cs_CZ: Nové adresáře

en: New files
cs_CZ: Nové soubory

en: New notice on %s
cs_CZ: Nové upozornění v %s

en: New password
cs_CZ: Nové heslo

en: New password confirmation
cs_CZ: Potvrzení nového hesla

en: Next
cs_CZ: Další

en: No
cs_CZ: Ne

en: No index now.
cs_CZ: Nyní neexistuje index.

en: No matches
cs_CZ: Žádné shody

en: None
cs_CZ: Žádný

en: Not clear? Refresh it.
cs_CZ: Nečitelné? Vyžádat nový

en: Note
cs_CZ: Poznámka

en: Note(optional)
cs_CZ: Poznámka (volitelné)

en: Notes
cs_CZ: Poznámky

en: Notification Detail
cs_CZ: Detail notifikace

en: Notifications
cs_CZ: Notifikace

en: Old password
cs_CZ: Staré heslo

en: Oldname is required
cs_CZ: Staré jméno je vyžadováno

en: Only group staff can remove member
cs_CZ: Pouze členové skupiny mohou odebírat členy

en: Only the owner of the library has permission to share it.
cs_CZ: Pouze vlastník knihovny má dovoleno ji sdílet.

en: Operations
cs_CZ: Operace

en: Organization
cs_CZ: Organizace

en: Owned Libs
cs_CZ: Vlastněné knihovny

en: Page "%s" already exists.
cs_CZ: Stránka "%s" již existuje.

en: Page History
cs_CZ: Historie stránky

en: Pages
cs_CZ: Stránky

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Password (again)
cs_CZ: Heslo (znovu)

en: Password Change Successfully
cs_CZ: Heslo úspěšně změněno

en: Password Modification
cs_CZ: Editace hesla

en: Password Reset
cs_CZ: Resetovat heslo

en: Password can't be empty
cs_CZ: Heslo nemůže být prázdné

en: Password cannot be blank
cs_CZ: Heslo nemůže být prázdné

en: Password changed successfully.
cs_CZ: Heslo úspěšně změněno

en: Password is required.
cs_CZ: Vyžadováno heslo.

en: Password:
cs_CZ: Heslo:

en: Password:
cs_CZ: Heslo:

en: Passwords don't match
cs_CZ: Hesla se neshodují

en: Passwords must have at least %(min_len)s characters and contain %(level)s of the following: uppercase letters, lowercase letters, numbers, and symbols.
cs_CZ: Heslo musí mít alespoň %(min_len)s znaků a obsahovat %(level)s následujících: velká písmena, malá písmena, čísla, a symboly

en: Payment
cs_CZ: Platby

en: Permission
cs_CZ: Práva

en: Permission denied
cs_CZ: Přístup odepřen

en: Permission error: only group staff can add member
cs_CZ: Chyba oprávnění: pouze členové skupiny mohou přidávat další

en: Permissions
cs_CZ: Oprávnění

en: Personal Wiki
cs_CZ: Osobní Wiki

en: Personal info
cs_CZ: Osobní informace

en: Plan
cs_CZ: Plán

en: Platform
cs_CZ: Platforma

en: Please check the email(s) you entered
cs_CZ: Prosím zkontrolujte zadaný email(y)

en: Please check the network.
cs_CZ: Prosím, zkontrolujte síť.

en: Please choose a directory.
cs_CZ: Prosím vyberte adresář.

en: Please choose how to view encrypted libraries online:
cs_CZ: Prosím vyberte jak online zobrazit šifrovanou knihovnu:

en: Please click and choose a library.
cs_CZ: Prosím klikněte a vyberte knihovnu.

en: Please enter 1 or more character
cs_CZ: Zadejte prosím jeden a více znaků

en: Please enter a correct password.
cs_CZ: Prosím zadejte správné heslo.

en: Please enter a number
cs_CZ: Zadejte prosím množství

en: Please enter password
cs_CZ: Zadejte prosím heslo

en: Please enter the password again
cs_CZ: Zadejte prosím heslo znovu

en: Please enter the password.
cs_CZ: Prosím zadejte heslo.

en: Please log in.
cs_CZ: Prosím, přihlašte se.

en: Please select a csv file first.
cs_CZ: Prosím nejdříve zvolte csv soubor

en: Please select the avatars that you would like to delete.
cs_CZ: Vyberte prosím avatary, které chcete smazat.

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Profile
cs_CZ: Profil

en: Profile Setting
cs_CZ: Nastavení profilu

en: Read-Only
cs_CZ: Pouze pro čtení

en: Read-Write
cs_CZ: Zaposovatelný

en: Recovered deleted directory
cs_CZ: Obnovit smazanou složku

en: Register
cs_CZ: Registrace

en: Registration complete
cs_CZ: Registrace dokončena

en: Registration complete, please wait for administrator to activate your account.
cs_CZ: Registrace dokončena, prosím počkejte než administrátor aktivuje váš účet.

en: Remove
cs_CZ: Smazat

en: Rename
cs_CZ: Přejmenovat

en: Rename Group To
cs_CZ: Přejmenovat skupinu na

en: Renamed or Moved files
cs_CZ: Přejmenované nebo přesunuté soubory

en: Replace
cs_CZ: Nahradit

en: Reply
cs_CZ: Odpovědět

en: Reset Password
cs_CZ: Resetovat heslo

en: Reset Password on %s
cs_CZ: Resetovat heslo na %s

en: Restore
cs_CZ: Obnovení

en: Reverted file "%(file)s" to status at %(time)s.
cs_CZ: Soubor "%(file)s" vrácen do stavu v %(time)s.

en: Reverted library to status at
cs_CZ: Knihovna vrácena do stavu v

en: Save passwords in your browser.
cs_CZ: Uložení hesel v prohlížeči.

en: Saving...
cs_CZ: Ukládám...

en: Search Files
cs_CZ: Hledat soubory

en: Searching...
cs_CZ: Vyhledávám...

en: See All Notifications
cs_CZ: Zobrazit všechny notifikace

en: Send
cs_CZ: Odeslat

en: Send passwords to the server.
cs_CZ: Odeslat hesla na server.

en: Send to:
cs_CZ: Odeslat komu:

en: Sending...
cs_CZ: Odesílám...

en: Server Version:
cs_CZ: Verze serveru:

en: Set to current
cs_CZ: Vybrat

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Share To
cs_CZ: Sdílet s

en: Shared By
cs_CZ: Sdíleno

en: Show
cs_CZ: Zobraz

en: Signup
cs_CZ: Přihlášení

en: Size
cs_CZ: Velikost

en: Space quota can't be empty
cs_CZ: Kvóta místa na úložišti nemůže být prázdná

en: Space quota is too low (minimum value is 0)
cs_CZ: Kvóta místa na úložišti je příliš nízká (minimální hodnota je 0)

en: Submit
cs_CZ: Odeslat

en: Successfully Deleted %s
cs_CZ: %s byl úspěšně smazán.

en: Successfully added %s to contacts.
cs_CZ: %s přidán do kontaktů.

en: Successfully cleared all notices.
cs_CZ: Všechna upozornění byla úspěšně smazána.

en: Successfully deleted "%s".
cs_CZ: "%s" úspěšně smazáno.

en: Successfully deleted %s
cs_CZ: Úspěšně smazán %s

en: Successfully deleted the requested avatars.
cs_CZ: Požadované avatary byly smazány.

en: Successfully edited %s.
cs_CZ: %s byl úspěšně upraven.

en: Successfully edited profile.
cs_CZ: Úprava profilu úspěšně dokončena.

en: Successfully reset password
cs_CZ: Heslo bylo úspěšně resetováno

en: Successfully reset password.
cs_CZ: Heslo bylo úspěšně resetováno

en: Successfully saved.
cs_CZ: Úspěšně uloženo.

en: Successfully set "%s" as your default library.
cs_CZ: Knihovna "%s" byla úspěšně nastavena jako standardní.

en: Successfully updated your avatar.
cs_CZ: Váš avatar byl úspěšně nahrán.

en: Successfully uploaded a new avatar.
cs_CZ: Nový avatar byl nahrán.

en: Telephone
cs_CZ: Telefon

en: Telephone:
cs_CZ: Telefon:

en: Thanks for using our site!
cs_CZ: Děkujeme za použití této stránky!

en: Thanks for your participation!
cs_CZ: Děkujeme za použití této stránky!

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
cs_CZ: Uvedený email není

en: The %(site_name)s team
cs_CZ: Tým %(site_name)s

en: The group has already created
cs_CZ: Skupina již byla vytvořena.

en: The group has already created in this org.
cs_CZ: Skupina již byla v této org vytvořena.

en: The password will be kept in the server for only 1 hour.
cs_CZ: heslo bude uloženo na serveru po 1 hodinu

en: The two password fields didn't match.
cs_CZ: Políčka s heslem se neshodují.

en: The two passwords didn't match.
cs_CZ: Hesla se neshodují.

en: There is already a group with that name.
cs_CZ: Skupina s tímto jménem již existuje.

en: This account is inactive.
cs_CZ: Tento účet není aktivní.

en: This group currently has no wiki
cs_CZ: Tato skupina nemá žádnou wiki

en: This value must be of length 40
cs_CZ: Tato hodnota musí mít délku 40

en: Time
cs_CZ: Čas

en: Transfer
cs_CZ: Přenést

en: Transfer Group To
cs_CZ: Přenést skupinu na

en: Unknown
cs_CZ: Neznámý

en: Unlink
cs_CZ: Odpojení

en: Unshare
cs_CZ: Nesdílet

en: Update
cs_CZ: Upravit

en: Upload Avatar
cs_CZ: Nahrát avatar

en: Upload Folder
cs_CZ: Složka nahrávání

en: Upload Links
cs_CZ: Odkazy pro nahrávání

en: Upload New Avatar:
cs_CZ: Nahrát nový avatar:

en: Upload New Image
cs_CZ: Nahrát nový obrázek

en: Username
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: Username:
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: Verification message can't be empty
cs_CZ: Zpráva ověření nemůže být prázdná

en: Verification message is too long (maximun is 255 characters)
cs_CZ: Ověřovací zpráva je příliž dlouhá (maximum je 255 znaků)

en: View
cs_CZ: Zobrazit

en: Visits
cs_CZ: Návštěvy

en: Wiki History
cs_CZ: Historie wiki

en: Wiki Index
cs_CZ: Index Wiki

en: Wiki Pages
cs_CZ: Wiki stránky

en: Wiki does not exists.
cs_CZ: Wiki neexistuje

en: Wiki is not found.
cs_CZ: Wiki nenalezena

en: Wrong password
cs_CZ: Nesprávné heslo

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: You already have %(nb_avatars)d avatars, and the maximum allowed is %(nb_max_avatars)d.
cs_CZ: Máte už %(nb_avatars)d avatarů a povolené maximum je %(nb_max_avatars)d.

en: You are invited to join a group on %s
cs_CZ: Byl jste pozván do skupiny %s

en: You can also create a library from a local folder.
cs_CZ: Knihovnu můžete také vytvořit z místního adresáře.

en: You can share libraries by clicking the "New Library" button above or the "Share" icon on your libraries list.
cs_CZ: Můžete sdílet knihovny kliknutím na tlačítko "Nová knihovna" nahoře nebo na ikonu "Sdílet" ve vašem seznamu knihoven.

en: You cannot add yourself.
cs_CZ: Nemůžete přidat sám sebe.

en: You do not have connected devices
cs_CZ: Nemáte připojeno žádné zařízení

en: You don't have any contacts
cs_CZ: Nemáte žádné kontakty

en: You don't have any starred files yet
cs_CZ: Nemáte žádné soubory označené hvězdičkou

en: You have no avatars to delete. Please <a href="%(avatar_change_url)s">upload one</a> now.
cs_CZ: Žádný avatar ke smazání. Pro nahrátí přejděte <a href="%(avatar_change_url)s">sem</a>.

en: You have not shared any folder
cs_CZ: Nesdílíte žádnou složku

en: You have not shared any library
cs_CZ: Nesdílíte žádnou knihovnu

en: You have updated your avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
cs_CZ: Obnovil jste svůj avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
cs_CZ: Vypadá to, že Váš prohlížeč nemá povoleny cookies. Cookies jsou pro přihlášení požadovány.

en: Your current avatar:
cs_CZ: Váš aktuální avatar:

en: Your default library:
cs_CZ: Zvolená stadanrdní knihovna:

en: Your email used in login:
cs_CZ: Váš email použitý při přihlášení

en: Your file is too big (%(size)s), the maximum allowed size is %(max_valid_size)s
cs_CZ: Váš soubor je příliš velký (%(size)s), maximální povolená velikost je %(max_valid_size)s

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
cs_CZ: Vaše původní heslo nebylo zadáno správně. Prosím zadejte jej znovu.

en: Your password has been changed successfully.
cs_CZ: Vaše heslo úspěšně změněno

en: all members
cs_CZ: všichni členové

en: directory
cs_CZ: adresář

en: directory icon
cs_CZ: ikona složky

en: emails, separated by ','
cs_CZ: emaily, oddělené ','

en: expires on
cs_CZ: vyprší

en: file
cs_CZ: soubor

en: is encrypted
cs_CZ: šifrováno

en: medium
cs_CZ: střední

en: strong
cs_CZ: silné

en: too weak
cs_CZ: příliš slabé

[ctx: true name]
en: Name
cs_CZ: Jméno

[ctx: true name]
en: Name:
cs_CZ: Jméno:

en: weak
cs_CZ: slabé

en: 日本語
cs_CZ: Japonština
